Sağlık çalışanı maaşından vergi alınmasın önerisi Meclise sunuldu

Sağlık çalışanı maaşından vergi alınmasın önerisi Meclise sunuldu
Virüs salgını ile mücadele devam ettiği sürece "SAĞLIK ÇALIŞANLARI” nin maaşlarından "VERGİ” alınmaması yönünde bir çalışmanız var mıdır?

Koronavirüs salgını ile mücadele süresince sağlık çalışanlarının maaşlarından vergi alınmaması önerisine ilişkin Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM ye soru önergesi verildi.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını; Anayasa'nın 98 ve İçtüzüğün 96.maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim.Türabi KAYAN /Kırklareli Milletvekili 

Dünyayı etkisi altına alarak Türkiye'ye ulaşan Corona virüsü en çok sağlık çalışanlarını etkilemiştir. 
7/24 çalışan doktorlar, hemşireler ve hasta bakıcılar en büyük risk grubunu oluşturmaktadır. 

Hastalar ile yakın temasta olan sağlıkçıların çoğu evlerine gitmemekte, aileleri ile online iletişim kurmak zorunda kalmaktadırlar.

Bu bağlamda; 

1- Virüs salgını ile mücadele devam ettiği sürece "SAĞLIK ÇALIŞANLARI” nin maaşlarından "VERGİ” alınmaması yönünde bir çalışmanız var mıdır?

2- "SAĞLIK ÇALIŞANLARI"mizin bu süreç içerisinde maaşlarından vergi almayarak; insanüstü gayretlerine, DEVLET ve TOPLUM olarak saygımızın gereğini yerine getirmiş olmaz mıyız?

3- Bildiğiniz üzere; Ülkemizde birkaç kurumdan maaş alan bürokratlarımız bulunmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile "BÜROKRATLAR" in 2. ve 3. Maaşlarından vergi 
alınmaması karara bağlanmıştır. Sizce bu kamuoyu vicdanına sığmakta mıdır? 

4- Canlarini hiçe sayarak, insanüstü çaba gösteren "SAĞLIK ÇALIŞANLARI” miz, “BÜROKRATLARINIZ" dan daha mi az değerlidir? 

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum