Vatandaş memmuniyeti sağlık çalışanlarının performans değerlendirmesine dahil edilecek

Vatandaş memmuniyeti sağlık çalışanlarının performans değerlendirmesine dahil edilecek
4 Ekim günü yayınlanan Resmi Gazeteye göre 2020-2022 yıllarını kapsayan orta vadeli programda ana başlık olarak 6 hedefin yer aldığı görülüyor. Hedeflerden 4 nolu hedefde ise Klinik kalite vatandaş memmuniyeti operasyonel etkinlik ve verimlilik alanlarında gösterilen performans, sağlık personeli teşvik mekanizmasının bir parçası haline getirileceği belirtiliyor. Vatandaş memmuniyeti sonuçları kurumların ve sağlık çalışanlarının performans değerlendirmesine dahil edileceği söyleniyor.

Döner Sermaye Değişikliği Başka Bahara Kaldı. 

4 Ekim günü yayınlanan Resmi Gazeteye göre 2020-2022 yıllarını kapsayan orta vadeli programda ana başlık olarak 6 hedefin yer aldığı görülüyor. Hedeflerden 4 nolu hedefde ise Klinik kalite vatandaş memmuniyeti operasyonel etkinlik ve verimlilik alanlarında gösterilen performans, sağlık personeli teşvik mekanizmasının bir parçası haline getirileceği belirtiliyor. Vatandaş memmuniyeti sonuçları kurumların ve sağlık çalışanlarının performans değerlendirmesine dahil edileceği söyleniyor. 3 yıllık orta vadeli program aslında şunu diyor demoklesin kılıcı gibi kafamızın üstünde duran“ Hasta hakları” birimi yetmedi şimdide aldığımız döner sermayeye göz dikildi.

Vatandaş memmun kalmaz ise zaten alamadığımız döner sermayeyi hiç alamayacağız gibi duruyor. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarının ne diyeceği de merak konusu olması gerekir. Aslında merak konusu olmamalı direk bir şeyler yapılması gereken bir konu değil mi? 

Hasta ve vatandaş memmuniyetine önem veren Bakanlığımız ne zaman çalışan memmuniyetine önem verecek merakla bekliyoruz.
SağlıkPersoneliHaber

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum