AK Parti'den şok karar! Kendi belediye başkanını ihraç istemiyle disipline verdi!

AK Parti'den şok karar! Kendi belediye başkanını ihraç istemiyle disipline verdi!
AK Parti İl başkanlığından şok hamle! Samsunda kendi belediye başkanı ve meclis üyelerini ihraç talebiyle disipline sevk etti.

Yerel seçimler öncesi Samsun'da AK Partili Ladik İlçe Belediye Başkanı Adnan Topal'ın İl Başkanlığı tarafından kesin ihraç istemi ile disipline sevk edilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel'in hayatını kaybetmesi sonrası mevlis üyeleri tarafından başkanlık görevine seçilen Adnan Topal ile birlikte AK Partili meclis üyelerinin ihraç istemi ile disipline verilmesi şok etkisi yarattı.

BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ DİSİPLİNE VERİLDİ

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Özel'in vefatı sonrası AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın Ladik Belediyesi Başkanlığı için belediyede başkan yardımcılığı yapan Mehmet Eren'i aday göstermesine rağmen, 11 meclis üyesinden 7'si Adnan Topal'a, 4 ise Mehmet Eren'e oy verdi. Yapılan meclis oylaması sonucu Adnan Topal, Ladik Belediye Başkanı oldu. Bu gelişmenin ardından ise Ladik Belediyesinde yeni bir gelişme daha yaşandı.

SAVUNMALARI İSTENDİ

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın Mehmet Eren'i aday göstermelerine rağmen Adnan Topal'ın Ladik Belediye Başkanı olması için oy veren AK Partili meclis üyeleri Kadir Akman ve Orhan Yılmaz ile birlikte belediye başkanı Adnan Topal'ı da kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk ettiği öğrenildi. AK Parti İl Başkanlığı'nın disipline sevk ettiği Ladik Belediye Başkanı Topal ile iki meclis üyesinin savunmalarını istediği bildirildi.

BABA OCAĞINA ÖZLEM DUYUYOR

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Öte yandan ihraç istemi ile disipline sevk edilen Ladik Belediye Başkanı Adnan Topal, bir süre önce kendisini ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Ladik ölçe Yönetimi ile ilgili sosyal medya sayfasından "Değerli konuklarımın nezaket ziyareti bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Türk siyasetinde hilal ve başak yeniden yerini alıyor, milletimiz baba ocağına özlem duyuyor." açıklaması ile dikkati çekti.

samsunkenthaber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum