1    SÖZLEŞME İLE GÖREV YAPTIKLARINDAN DOLAYI HERHANGİ BİR KANUN VE YÖNETMELİĞE DAYANMADAN SÖZLEŞME FESİHLERİ YAPILIYOR MESLEKİ GÜVENCE, KADRO İSTİYORUZ.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

2    13.2.2011 TARİHLİ RESMİ GAZETENİN 6111 SAYILI KANUNUN 100 NUMARALI MADDESİYLE(64. MADDEYE EKLENDİ) KALKINMADA ÖNCELİKLİ BÖLGEYE ATANAN TÜM MEMURLARA AYRICA 2 YILDA 1 KADEME İLERLEMESİ DAHA VERİLİR. MADDE SİNİN UZMAN ERBAŞ’LARADA VERİLMESİ

3    GÖREV YAPARKEN ALMIŞ OLDUĞUMUZ KIDEM İŞARETLERİ RÜTBEDEN SAYILMAMAKTADIR KIDEM İŞARETLERİNİN RÜTBE OLARAK VERİLMESİNİ İSTİYORUZ RÜTBE YETKİ VE SORUMLULUKLARININ BELİRLENMESİNİ İSTİYORUZ.

4    TAZMİNAT ORANLARINDA ADALETSİZLİK VARDIR ÜÇÜNCÜ DOĞU TAZMİNATI. RÜTBEYE GÖRE DÜZENLENMİŞTİR.AYNI ŞART VE ORTAMLARDA GÖREV YAPAN BİZLERİN,TAZMİNATLARIN NEDEN RÜTBEYE GÖRE DÜZENLENDİĞİNİ ANLAMAKTA SIKINTI  YAŞIYORUZ TAZMİNATLARDAKİ ADALETSİZLİĞİN DÜZELTİLMESİNİ İSTİYORUZ.

5    EN ZOR ŞARTLARDA GÖREV YAPAN UZMAN ÇAVUŞLARIN, BİR YIL İÇERİSİNDE 90 GÜN HAVA DEĞİŞİMİ ALDIĞINDA SÖZLEŞMESİ FESİH EDİLİYOR. SAĞLIK ŞARTLARININ SB. VE ASTSB'DA OLDUĞU GİBİ DÜZENLENMESİNİ İSTİYORUZ. SINIF DEĞİŞİKLİĞİ İSTİYORUZ.

6    TSK DA SAYISI EN FAZLA OLAN, BUNA KARŞIN LOJMAN YÜZDELERİ SİVİL MEMURLAR İLE BİRLİKTE EN AZ OLAN % (15) DİR.ÖZELLİKLE DOĞUDA KIŞLALARDA VE EMNİYETSİZ ORTAMLARDA OTURMAK ZORUNDA OLUP EVİNDEN İŞİNE GİTMEK İÇİN HAİN PUSULARI AŞMAK ZORUNDA KALAN BİR CAMİAYIZ LOJMAN YÜZDELERİNİN ARTIRILMASINI İSTİYORUZ.

7    PROFESYONELLEŞEN ORDUDA BİZLEREDE OKUL AÇILMASINI VE DAHA PROFESYONELCE EĞİTİM ALARAK MESLEĞİNE BAŞLAMAK HERKESİN YAŞINA UYGUN KADROLARIN BELİRLENMESİNİ VE BU KADROLARDA GÖREV YAPMAK İSTİYORUZ.

   BİZ UZMAN ÇAVUŞLARIN HİÇ BİR YÖNERGE VE YÖNETMELİĞİ YOKTUR. DURUM BÖYLE OLUNCA 3269 SAYILI UZMAN ERBAŞ KANUNUNUN ÜSTLER KENDİNCE YORUMLAYABİLMEKTE, ADALET VE EŞİTLİKTEN UZAK SONUÇLAR ORTAYA ÇIKMAKTADIR.3269 SAYILI UZMAN ERBAŞ KANUNUNUN DÜZENLENMESİNİ VE AÇIKLAYICI GÖREV YÖNETMELİKLERİNİN YAPILMASINI İSTİYORUZ.

9    TSK NDE GÖREV YAPAN UZMAN ÇAVUŞLARA ERLERİN İŞLERİ VE ÜSTLERİN ŞAHSİ İŞLERİ YAPTIRILMAKTA YAPMAYANLARA PSİKOLOJİK BASKI VE MOBİNG UYGULANMAKTADIR. UZMAN ÇAVUŞLARIN ALIM SEBEBİ TUVALET, ÇEVRE, BANYO,KOĞUŞ TEMİZLİĞİ DEĞİLDİR.PROFESYONEL BİR ORDUNUN MANTIĞINA BU DURUM UYMAMAKTADIR.

10    TSK  BÜNYESİNDE GÖREV YAPAN UZMAN ÇAVUŞLARIN  24/24 SİSTEMİNE GÖRE NÖBET TUTTUKLARI BİLİNMEKTEDİR BU SİSTEMİN DÜZELTİLMESİNİ İSTİYORUZ.

Kamudaki ekonomistlerin mali ve özlük haklarına ilişkin talepleri Kamudaki ekonomistlerin mali ve özlük haklarına ilişkin talepleri

11    UZMAN ÇAVUŞLAR YILLARCA EĞİTİM VE TECRÜBE KAZANMASINA RAĞMEN BİR ÜST STATÜ OLAN ASTSB ALIM YÜZDELERİ %7 DİR.HİÇBİR TECRÜBESİ OLMAYAN SİVİL KAYNAKLARDAN ASTSB ALIMI YAPILMAKTADIR.ASTSB LIĞA ALIM YÜZDELERİNİN UZMAN ÇAVUŞLUKTAN %50 OLMASINI İSTİYORUZ.

12    45 YAŞINDA ZORUNLU EMEKLI EDİLEN  DÜŞÜK DERECELERLERDEKİ UZMAN ERBAŞLARA SEYYANEN 1 DERECE VERİLMESİNİ İSTİYORUZ.