AKP'nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçimlere ilişkin yaptırdıkları anket verilerini katıldığı bir televizyon programında açıkladı.

Kulislere göre Erdoğan o Bakanla yolları ayırıyor! Kulislere göre Erdoğan o Bakanla yolları ayırıyor!

2018 VURGUSU

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
2018 yılındaki seçimleri hatırlatan Yavuz, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bir önceki seçimlerde aldığı oy oranının altına düşmeyeceğini öngörüyorum. Partimizin de 2018'de aldığı oy oranının altına düşmeyecek bir oy oranıyla sandıktan çıkacağına inanıyorum." ifadelerine yer verdi.

"OY ORANI YÜZDE 41 OLARAK AÇIKLANDI"
Yavuz, son anket sonuçlarını değerlendirerek "AR-GE Başkanımız Mustafa Şen, AK Parti'nin oy oranını yüzde 41 olarak açıkladı. Ama ben şu iddiada bulundum; Seçim sathı mailine girildiğinde AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanımıza olan eğilimin daha da arttığını her dönem görüyoruz. Kararsızların kararsızlıkları gittikçe, sayın Cumhurbaşkanımız biraz daha sahaya çıktıkça bunun artış trendi içine girdiğini hep gördük" diye konuştu.

REUTERS ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU'NUN GERİSİNDE  DEMİŞTİ
Reuters ajansı, yaklaşan seçimler öncesindeki son anketleri dünyaya duyurarak, muhalefetin Erdoğan’ın en az 10 puan önünde göründüğünü yazmıştı. Ajans, seçimlerin Türkiye açısından kritik olduğu yorumu yapmıştı.  “Mayıs seçimleri öncesinde anketler Erdoğan’ın muhalefet karşısında 10 puandan daha fazla geride olduğunu gösteriyor” başlıklı haberde, seçimlerin birçokları tarafından “Türkiye tarihinin en önemli sonuçlarını yaratacak oylama” olarak görüldüğü belirtilmişti.

milligazete