Eğitim Bir Sen'den Şube Müdürleri Hakkında Açıklaması

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, MEB şube müdürlerinin özlük haklarına ilişkin açıklamada bulundu

EĞİTİM 28.03.2022, 22:54 Editör
Eğitim Bir Sen'den Şube Müdürleri Hakkında Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ve Hasan Yalçın Yayla, Şanlıurfa 1 No’lu Şube’nin düzenlediği toplantıya katıldı. Şube yöneticileri, ilçe yöneticileri ve işyeri temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda eğitim gündemi, alanda karşılaşılan güçlükler, çözüm bekleyen sorunlar ve sendikal çalışmalar görüşüldü.

Yayla: Şube müdürlerinin haklı taleplerini karşılayacak düzenlemeler yapılmalıdır

Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, üyelerinin hak ve hukukunu korumak, haksızlıkların giderilmesini sağlamak için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Eğitim yönetiminde önemli bir görevi ifa eden şube müdürlerinin haklı beklentilerini karşılayacak, hiyerarşideki makamlarına uygun yeni haklar tanıyacak adımların atılması çağrısında bulunan Yayla, “Özellikle ek gösterge konusundaki beklentileri karşılanmalı, ek göstergeleri 3600 rakamının altında olmamalıdır. Şube müdürlerinin özlük haklarında iyileştirmeye ihtiyaç vardır. Bakanlığın teşkilat yapısı içerisinde hiyerarşik sisteme uygun olarak yetki ve sorumluluk oranında dengeli bir ücret dağılımı sağlanmalıdır” diye konuştu.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (9)
ŞUBE MÜDÜRÜ 7 ay önce
76. Madde atamalarını mahkemeye verin en azından biraz da olsa samimi olduğunuza inanalım.
Mehmet Altınöz 7 ay önce
Milli Eğitim şube müdürleri çok ciddi mağduriyet yaşamaktadır. Acilen özlük hakları iyileştirilmelidir.
Şube Müdürü 7 ay önce
Zaten yetkili sendika olarak bu konuda ısrarla takipçi olmazsanız ne şube müdürü kalacak ne de sendika üyesi.gerçi boşalacak şube müdürü norm kadrolarının yerine il merkezlerini 76.maddeyle atama yaparak doldurulur,sonuçta sınavla atanılan bir kadro olmasının ne önemi var ki.
1709 Vebali 7 ay önce
1709 Vebali üzerinizdedir, bizler hukuk mücadelemize devam ediyoruz edeceğiz ama zaten süreç bitecek ve hakkımızı alacağız...... bu vebal, haksızlık, adaletsizlik sizi bulacak......
Şahap Bekar 7 ay önce
Bence hiç üzülme zaten özlük haklarıda çok kötü durumda.İptal olursa yeniden atama olur yine mülakatta yüksek alanlar yararlanır.
Muallimbey 7 ay önce
Şube müdürü mutlaka okul müdürü üzerinde geliri olmalıdır, milletvekili mutlaka validen fazla almalıdır...
Ali Saygılı 7 ay önce
Bu söyledikleriniz sadece sözde kalmasın,gidip ilgili makamlarla görüşün o zaman bizde çabanızı takdir ederiz. Bende yarın basın açıklaması yapacağım ama kaç kişi dikkate alır bilemem.
Şeflerin özlük hakları düzeltilmelidir 7 ay önce
Şeflerin özlük hakları düzeltilmelidir
Muallimbey 7 ay önce
Arkadaşlar benim yorumumu makasla kesmişler...
Kesinlikle eksik ve yanlış olmuş
Yuhhh artık
Bu sitede bile bı yapılıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık