İl Milli Eğitim Yönetici Atama Sürecinde Yetki Aşımı İddiası

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, Yönetici Atama Sürecinde Yetki Aşımı Yapıldığı İddia Edildi

EĞİTİM 21.09.2022, 07:42 Editör
İl Milli Eğitim Yönetici Atama Sürecinde Yetki Aşımı İddiası

Kilis ilinde 31 Ağustos 2022 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taslak liste olarak yayınlanan yönetici atama sonuçları, 36 müdür/müdür yardımcısının okulun ilk haftası olmasına rağmen göreve başlatılmayarak sürecin uzatılması ve müdür olmak için yeterli puana sahip bir adayın listeden çıkarılması ile 16.09.2022 tarihinde sonuçlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama takvimi çerçevesinde, bütün aşamalardan geçerek makam onayına sunulan listenin Kilis Valiliği tarafından gerekçe sunulmadan ve resmi bir işlem tahsis edilmeden karara bağlanması usul ve esas yönünden sorunlar içermektedir.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Herhangi bir idari ve adli soruşturma sonucu bulunmaksızın yetki aşımı yapılarak böyle bir kararın alınması ilerleyen zamanlarda benzer süreçlerde manipülatif olaylara ve keyfi uygulamalara zemin hazırlayacaktır.

Olayın veya hiçbir şahsın herhangi bir tarafı değiliz. Duyarlı bir sivil toplum örgütü olarak kanun, kural ve hukuktan yanayız. Eğitim Gücü Sen Kilis İl Temsilciliği olarak Kilis Valiliği tarafından yapılan bu tasarrufun varsa yasal dayanak ve gerekçelerini eğitim çalışanları ve kamuoyu adına bilinmesi gerektiği inancı ile sürecin takipçisi olacağız.

M.Mustafa DOĞAN
Eğitim Gücü Sen Kilis İl Temsilcisi

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu