MEB'den görevde yükselme sınavı ve yönetici atama talebi!

Türk Eğitim Sen, MEB'den görevde yükselme sınavı ve yönetici atama taleplerini açıkladı!

EĞİTİM 03.09.2022, 20:51 Editör
MEB'den görevde yükselme sınavı ve yönetici atama talebi!

1- Liyakat ve ehliyet yerine kişisel insiyatifi esas alan mülakat uygulaması kamunun en büyük çıkmazlarından birisidir. Dolayısıyla ilk atamalarda, görevde yükselmelerde ve yönetici atamalarında mülakat tamamen kaldırılmalı, sadece sınav başarısının esas alındığı bir sistem ihdas edilmelidir.

2- MEB taşra teşkilatında çok fazla sayıda geçici görevli şube müdür çalıştırılmaktadır. Şube müdürlüğü sınavı bir an önce yapılarak, yazılı sınav sonucuna dayalı kadrolu atamalar gerçekleştirilmelidir.

3- Öte yandan mahkeme kararlarıyla da defalarca vurgulandığı gibi sadece mülakat puanına göre yapılmış 1709 şube müdürü atamasının tamamen iptal edilerek hak edenlerin kadrolu olarak atanmasını talep ediyoruz.

4- Sınavla öğrenci alan ve akademik başarısı üst düzey öğrencilerimizin okuduğu proje okullarına yönetici ve öğretmen atama süreci derhal gözden geçirilmeli; liyakat ve başarıyı esas alan adaletli bir sistem ihdas edilmelidir. Proje okullarının yönetici atamalarının MEB Yönetici Atama Yönetmeliği kapsamına alınmasını talep ediyoruz. Proje okulları, “Yandaş yönetici atama projesi” olmaktan kurtarılmalıdır.

5- MEB’de 2018 yılından beri yapılamayan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 2022 yılı içinde yapılmalı, bundan sonraki yıllar içinde bir takvime bağlanmalıdır.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
Rotasyonzede 1 ay önce
Özellikle 76. Madde kapsamında Bölge Hizmetine tabi şube müdürü atamalarında uygulanmamalı, 76. Madde kapsamında il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılan şube müdürü atamaları iptal edilmelidir
ŞUBEMÜDÜRÜ 1 ay önce
Demekki 76. maddeden daha fazla üyelerinin atanmasını istiyor. Yani dolaylı şantaj
1709 1 ay önce
1709 atamasında mahkemeye verip kazanan ve atanamayan, daha önce mahkemeye verip atanana, danıştaydan okey alıp atanamayan ve AİHM ye başvuran arkadaşlar var bu hukuksuzluk giderilmeli..... bunlara atama hakkı ve kayıpları telafi edilmeli. adalet...
20
parçalı az bulutlu