Milli eğitim şube müdürüne tepki yağıyor!

Konya Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli bir şube müdürünün, okulun onur panosunda asılı Peygamber Efendimizin adının yazılı olduğu görselin kaldırılmasını istediği iddiası ortalığı karıştırdı. Konu, Milli Eğitim Bakanlığına da ulaştırıldı.

EĞİTİM 20.09.2022, 19:16 Editör
Milli eğitim şube müdürüne tepki yağıyor!

Seydişehir ilçesindeki bir okulda yaşananlar, bugün Konya’nın gündemini oluşturdu.

İddiaya göre; aynı binada bulunan Seydişehir TOKİ Ortaokulu ve İlkokulu’na gelen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü M.A, koridorda müdür yardımcıyla dolaşırken, onur panosundaki bir görsele takıldı.

“DERHAL KALDIRIN”

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Okulun rehber öğretmeni tarafından hazırlanan daire şeklindeki görselin merkezinde Arapça harflerle Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in ismi, çevresindeki oklarda ise Türkçe olarak doğruluk, merhamet, temizlik, hoşgörü gibi ifadelerin yer aldığını gören M.A, “Bunu derhal buradan kaldırın.” dedi.

TALİMAT VERİP, GİTTİ!

Başka bir müdür yardımcısı, görselin kaldırılmasını isteyen M.A’ya, “Okulda seçmeli Kur’an-ı Kerim dersi var. Onda da Arapça yazılar var.” demesine rağmen, M.A, Peygamber Efendimizin adının yazılı olduğu onur köşesindeki görselin kaldırılması konusundaki ısrarını sürdürerek okuldan ayrıldı.  

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA İLETİLDİ

İddialar, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığına da aktarıldı, bugün Konya’nın gündemini oluşturdu. “Bu tür bir yazının kime ne zararı olabilir ki! Yaşananlar için olsa olsa Peygamber düşmanlığı denilebilir” şeklinde tepkilerini dile getiren vatandaşlar, yetkililere gereğinin yapılması için çağrıda bulundu.

Bu arada okuldan yansıyan son görüntülerde, görselin çoğaltılarak binanın bir çok yerine asıldığı görüldü. 
haberdairesi.com

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Aydoğan 1 hafta önce
Ústun başarı ve ödül ü bakanlık vermez ilin valisi verir. Haber yapmak için haber yapmayın biraz ciddi yet
Alperen 6 gün önce
Okul muduru delikanlı olup,
Diyecektin ki hadi sen kaldır.
Yaygaraya gerek yok,
Düşüncen ne olursa olsun ey şube müdürü,
Saygı göstereceksin.
Ben okul.muduruyum
Asayim.yiyosa gel indir
Yasin 7 gün önce
Gavur muymus şube şeysi
Yönetim bilimci öğretmen 4 gün önce
Olayın iç yüzünü bilmeden sazan gibi atlamak doğru değil. Müdür yardımcısının şube müdürü ile problemi olabilir veya herhangi bir nedenle iftira atılıyor olabilir.
26
açık