CHP'den toplu sözleşme ve memur zammı tepkisi

CHP'den toplu sözleşme ve memur zammı tepkisi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yılı zammına ilişkin, değerlendirmede bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yılı zammına ilişkin, "Verdiğiniz zam oranıyla 6,5 milyon kamu emekçisini ve emeklisini enflasyona bal gibi ezdirdiniz." değerlendirmesinde bulundu.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız
 

Uyar, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2024'ün ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025'in ilk 6 ayında yüzde 6, ikinci 6 ayında yüzde 5 zam yapılmasını kararlaştırdığını hatırlattı.

Kurulun, sendikaların şerhine rağmen hükümetin sunduğu zam oranlarını kabul ettiğini, iktidarın onay ve tasdik kurumu olduğunu dünkü kararıyla tescillediğini iddia eden Uyar, "Verdiğiniz zam oranıyla 6,5 milyon kamu emekçisini ve emeklisini enflasyona bal gibi ezdirdiniz." ifadesini kullandı.

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Hükümetin ekonomi politikalarını da eleştiren Uyar, uygulanmaya çalışılan fiyat istikrarına rağmen gıda fiyatlarının arttığını söyledi.

Habertürk

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum