Ek gösterge düzenlemesinin yardımcı hizmetler sınıfına etkisi nasıl olacak?

Ek gösterge düzenlemesinin yardımcı hizmetler sınıfına etkisi nasıl olacak? 600 ek gösterge ile yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan memurların emekli aylık ve ikramiylerine nasıl etkisi olacak?

GÜNDEM 13.06.2022, 22:04 14.06.2022, 08:59 Editör
Ek gösterge düzenlemesinin yardımcı hizmetler sınıfına etkisi nasıl olacak?

600 ek gösterge ile emekli olacak yardımcı hizmetler sınıfında görevli memurlar ne kadar emekli aylık ve ikramiye alacak?

YARDIMCI HİZMETLERE EK GÖSTERGE

Düzenleme ile halihazırda hiç ek göstergesi olmayan yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan memurlar da kapsamdalar. Yaklaşık 500 bin yardımcı personel 600 ek göstergeye kavuşacak. Ek gösterge bugün düzenleme hayata geçseydi yardımcı hizmetlerdeki memurların görev aylıklarında 97 TL civarında bir azalışa neden olacakken, emekli aylıklarında 113 TL, emekli ikramiyelerinde ise 45 bin TL artışa neden olacaktı.
akşam

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (9)
Yhs 2 hafta önce
Meb; üni ve lise mezunları görevde yükselmeyi beklemiyor. İstiyor!!!
Karabük 2 hafta önce
Yhs sağlık bakanı bizim için değil doktor için uğraşıyor
lisans yardımcı hizmetli 2 hafta önce
yardımcı hizmetler artık sizi istemiyor meb.
y.hizmetli 2 hafta önce
GİDİN ARTIK YALAN BİZLER GİH KADROSUNA GEÇSEK ZATEN EK GÖSTERGE OTOMATİK 2200 OLACAK BİZ BUNU İSTİYORUZ GÖSTERMELİK 600 EK GÖSTERGE SİZLERİN OLSUN.
YHS li 2 hafta önce
Yardimci hizmetliler ancak Gih kadrosuna gecince 45 bin fark alacak emekli ikramiyesinde. 600 ek gösterge bize birsey getirmez ancak bizi kaldırır. YHS tahsiline göre GİH kadrosu istiyor. Gerisi bizi kesmez
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 2 hafta önce
YHS li çalışanlar Kurumların üvey evladı resmen, Kurumlar sınav açmıyor açsalar bile mülakatta eleniyoruz ve Maliye Bakanlığından zor zahmet alınan ama boş kalan kadrolar iade ediliyor, net çözüm istiyoruz. Lütfen mezuniyete ve Kurumlardan yaptığımız iş ile alınacak olan yazılara istinaden ünvanlarımızın değiştirilmesi.
Yhs 2 hafta önce
Yhs sağlık bakanı ne işe yarar hiç bir işe yaramıyor inşAllah görevden alırlar hastaneler torpil yeri olmuş müdürler baskısından çalışamıyoruz mobil uyguluyorlar mutlu çalışan yok
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 2 hafta önce
Tek isteğimiz kurumların sınav açması ve açıklanan kadro sayısı kadar yazılıyı kazan kişinin ünvanın değiştirilmesi kadrolar maliyeye boşuna iade ediliyor ve bu sorun çözülemiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık