AK Parti'den iki meslek grubuna yasal düzenleme! Maaşları artacak..

AK Parti'den iki meslek grubunu ilgilendiren yasal düzenlemeler gündemde. Kamu kurumuna bağlı şekilde çalışan sağlıkçılarla, yüksek yargı mensuplarını kapsayacak özlük hakkı düzenlemeleri yapılacak.

KAMU 22.01.2023, 00:03 Editör
AK Parti'den iki meslek grubuna yasal düzenleme! Maaşları artacak..

AK Parti'den iki meslek grubunu ilgilendiren yasal düzenlemeler gündemde. CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı'na değil, kamu kurumuna bağlı şekilde çalışan sağlıkçılarla, yüksek yargı mensuplarını kapsayacak özlük hakkı düzenlemeleri yapılacak.

KAMU KURUMU DOKTORUNUN MAAŞI ARTACAK

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

İşyeri hekimlerinin özlük haklarında değişikliğe gidilecek. AK Parti yeni bir düzenleme hazırlığında. Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan sağlık personelinin özlük hakları ile bir kuruma bağlı çalışan sağlıkçıların araaında maaş farkı nedeniyle düzenlemeye gidilecek. Sağlık Bakanlığı'na bağlı olmayan doktor, hemşire gibi sağlık çalışanın maaşları yükseltilecek. Kamu kurumuna bağlı olarak çalışan işyeri hekim ve hemşirelerinin çalışma şartları, Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde çalışan sağlık çalışnlarından farklı. Nöbet sistemi olmadığı için kamu hastanelerinde çalışanlar gibi ek ödeme de bu çalışanlar almıyor. Hayata geçirilecek yeni düzenleme ile maaşlarında iyileştirmeye gidilecek.

YÜKSEK YARGIYA ÖZLÜK HAKKI ADIMI

Öte yandan bir diğer çalışma da yargıya yönelik olacak. Danıştay, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay... Bu 3 kuruma yönelik sosyal hakların eşitlenmesi planlanıyor. Düzenleme hayata geçerse 3 kurumda çalışan yüksek yargı mensuplarının özlük haklarında iyileştirmeye gidilecek.

Yapılacak 2 düzenlemenin de tamamlanıp Meclis'e gönderilmesi bekleniyor
gazetevatan

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Fahri Büyüksönmez 6 gün önce
Aile bakanlığında çalışan sağlık çalışanları unutulmasın
Selo 5 gün önce
MEB şube müdürleri okul müdüründen, öğretmenden düşük maaş alıyor. Şube Müdürü maaşlarında iyileştirme olmazsa bu seçimlerde benden oy yokkkkkk. (1 oy bile önemliyken benim evimde 4 oy var)
Mebli 5 gün önce
Öğretmenliğe görebilirsin.Biz döndük.
Fahriye KÜÇÜKSONMEZ 6 gün önce
SGK da çalışan doktor eczacı sağlık teknikeri çocuk gelişimci hemslre zaten çok yüksek ücretler alıyor.ustelok doktor ve eczacı dışında kalanlar memurun yaptığı işi yapiyor ve ise herhandi bir katma değeri yok.memur ve şeflerin aldığı maaşla bu grubun aldığı maaş farkı yüzde elli daha neyin iyileştirilmesi.yaziklar olsun herkese adalet