Ali Yalçın'dan 3600 ek gösterge ve memur maaşı açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Bizim alım gücümüz düşmesin. Eşel mobil sistemini uygulayın, aylık gelire enflasyonu aylık yansıtarak en azından alım gücümüzü koruyun. Bu son derece haklı, son derece insani ve insaflı bir talep." dedi.

KAMU 07.05.2022, 21:28 Editör
Ali Yalçın'dan 3600 ek gösterge ve memur maaşı açıklaması

Yalçın, bir düğün salonunda Memur-Sen Bingöl Temsilciliğince düzenlenen İl Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Memur-Sen'in sendikal mücadelede 30. yılını yaşadığını söyledi.

Ülkenin kazanması için omurgalı durmaya çalıştıklarını ifade eden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkede bir gelir pastası varsa bunun adil paylaşılmasını istiyoruz. Kişi başına düşen milli gelir düşüyorsa, dolar oynuyorsa, enflasyonist bir ortama girilmişse burada diyoruz ki en azından eşel mobil sistemiyle kamu görevlisini stabil yerde tutun. Bizim alım gücümüz düşmesin. Eşel mobil sistemini uygulayın, aylık gelire enflasyonu aylık yansıtarak en azından alım gücümüzü koruyun. Bu son derece haklı, son derece insani ve insaflı bir talep. 6 ay sonra enflasyon farkını tahsil edecek olmak toplu sözleşmenin bir kazanımıdır ama enflasyonist ortamda aylık yansımalı en azından. En kötü ihtimalle 3 ayda bir yansımalı ki alım gücü çok fazla aşağıya düşmesin."

Yalçın, herkesin 3600 ek göstergedeki talebinin temel nedeninin emekli maaşı ve ikramiyesinin yükselmesi olduğuna işaret ederek, "Bunun 2 tane yolu var; 3600'e çıkacakların 3600'e, 3600 skala boyutuyla çıkacakların da tazminat yansıtma oranlarını 20'şer, 20'şer puan yukarı artırarak onların daha iyi maaş ve ikramiyesini yükseltecek adım atılmalı ve genel memnuniyet, adalet üretilmeli." diye konuştu.
AA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Ayinesi iştir kişinin, Lafına bakılmaz. 2 hafta önce
Dönem; 3,5'ların dönemi. Laf olsun torba dolsun konuşmaları. Seçimlerden sonra, üye sayısı aynı kalır mı?
Cengiz karaca 2 hafta önce
Başkan birilerinin yanından ayrılmıyorsun.
15
açık