Ali Yalçın'dan kamudaki şef ve teknikerleri ümitlendiren açıklama! 3600 ek gösterge torba yasa ile..

Şeflere 3600 ek gösterge torba yasa ile mi gelecek? Memur-Sen Burdur Şubesi Başkanı Murat Bulut'un kızının nikah törenine katılan Ali Yalçın, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, açıklamasında kamudaki şef ve teknikerlere 3600 ek gösterge düzenlemesinin torba yasa ile verileceği umudunu doğurdu..

KAMU 26.08.2022, 12:30 28.08.2022, 07:17 Editör
Ali Yalçın'dan kamudaki şef ve teknikerleri ümitlendiren açıklama! 3600 ek gösterge torba yasa ile..

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın 3600 ek gösterge konusunda kamudaki şef ve teknikerleri ilgilendiren açıklaması şöyle:

Şefler, teknikerler, imam olup idari hizmetler görevini ifa eden imamlar gibi bu anlamda ek gösterge düzenlemesinin içerisinde beklentisi tam olarak karşılanmayan kitle var. Bunlar bizim gündemimizde. 3600'ün altındaki kitlelere ilişkin yansıtma oranlarında iyileştirme oluşturma konusunda bir temel talebimiz vardı, bu taleplerimizi yine takip ediyoruz. Bir torba yasada düzenleme yapılarak boş bırakılan noktalar tamir edilebilir mi konusunda gayretimiz sürüyor. 

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (7)
Bedreddin Örnek 1 ay önce
Yalnızca şefler ve teknikerler mi var? 657 DMK da yüksek öğrenim görmüş 1. derecede olan tüm GİH sınıfı Memurlar, Öğretmenler, Polisler, Din Görevlileri ve Hemşirelerin ek göstergesi 2200 idi. Daha sonra iktidar partisi önce öğretmenlerin daha sonra sırası ile polislerin ve din görevlilerinin 2200 olan ek göstergesini 3000 e çıkardı.

Şimdi ise söz konusu meslek gruplarının 3000 olan ek göstergesi 3600'e çıkartıldı. GİH sınıfında yalnızca idari personelin ek göstergesi 3600 oldu. Peki soruyorum; söz konusu meslek gruplarında görev yapan öğretmen, polis, din görevlisi, hemşire, uzman erbaşlar, bekçiler bunların idari kadroları yok mu? Öyle ya öğretmenlerinde idari kadrolarında okul müdürleri, milli eğitim müdürleri, şube müdürleri var. Polislerde komiser yardımcısı, komiser, başkomiser, emniyet amiri var. Din görevlilerinde müftüler ve yardımcıları var. GİH sınıfında olan Banka Memuru, Vergi Dairesi Memuru, Tapu İdaresi, Nüfus İdaresi vs. devlete ait kurumlarda çalışan ve emekli olan 1.dereceye gelmiş 2200 ek göstergesi olan tüm memurlar; bir imamdan, bir vaizden, bir bekçiden, bir hemşireden, bir polisten, bir öğretmenden , bir uzman erbaştan daha mı aşağıdır? Eskiden çarşı ve mahalle bekçisi yardımcı hizmetler sınıfında yer almaktaydı, ne zaman bu meslekler kariyer meslek oldu da haberimiz yok.

Ayrıca sırf oy almak için yapılan ve meslekler arasında ayrıcalık yaratan bu uygulamayı haksız ve Anayasa ilkelerine aykırı buluyor ve sendikanızın bu haksızlığa karşı çıkmasını adil bir şekilde memurlar arasında sınıf farkı gözetmeden bu yanlışlığın giderileceği inancındayım. Gereğinin yapılması dileklerimle.
Sinan 1 ay önce
İyileştirmede kasıt ne.direkt 3600 verilmelidir.ara derece gene uyduracaklar. şefler teknikerler araştırmacılar yılmayalım.kanunlar revize edilebilir nihayetinde bir mevzuat haşa Nass değil ya.şeflere tekinikerlere araştırmacılara 3600 verilmesini kabul edenler etmeyenler...oy birliğiyle kabul edilmiştir sayın milletvekilleri.birleşimi kapatıyorum o kadar.
FEM 1 ay önce
BİZLERİ LİSANS MEZUNU VHKİ UNUTAN SENDİKA
Kamuşefi 1 ay önce
Yansıtma oranı ve iyileştirme gibi ayak oyunlarına karnımız tok Sayın Ali Yalçın. Kamu şefleri doğrudan doğruya 3600 istiyor ve bunu hak ediyor.
YARDIMCI HİZMETLERE HİÇ SIRA GELMEYECEKMİ 1 ay önce
ya sen ne zalim acımasız fukara düşmanı bir varlıksın
Cihangir 1 ay önce
Yansıtma oranı değil hakkımız olan 3600 istiyoruz.Hala cambazlık peşindesiniz..
Umut 1 ay önce
İNŞAALAH olur. Ben Ali Yalçın'ın gayret etmesi halinde olacağına inanıyorum ve bundan sonra şef olacak arkadaşlarımızda yararlansın istiyorum.
23
açık