Ali Yalçın'dan memur maaşları için önemli talepler

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ekonomik dalgalanmanın kamu görevlilerinin alım gücünü düşürdüğünü ifade ederek, “Asgari ücreti yükselten irade, kamu görevlilerinin alım gücünü de yükseltmelidir” dedi.

KAMU 27.12.2022, 11:26 Editör
Ali Yalçın'dan memur maaşları için önemli talepler

Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube’nin düzenlediği ‘Teşkilat Eğitimi’ Toplantısı’na ve 2 No’lu Şube’nin divan toplantısına katılarak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açıklanan asgari ücretin kamu görevlileri için de beklenti oluşturduğunu kaydeden Yalçın, ekonomide yaşanan gelişmelerin sabit gelirlilerin alım gücünü olumsuz etkilediğini belirterek, “Kamu görevlilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması için verdiğimiz mücadele şimdiye kadar birçok sorunun çözülmesini sağlamıştır. Kararlı mücadelemiz ve girişimlerimiz sonucu siyasi irade de çok önemli adımlar atmıştır fakat ekonomik dalgalanma alım gücümüzü tekrar düşürmüştür. Asgari ücreti yükselten güçlü irade, Ocak’ta kamu görevlilerinin alım gücünü de yükseltmelidir” şeklinde konuştu.

Yol haritamız, her bir sorunu çözüme kavuşturmaktır

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Sorun değil, çözüm odaklı sendikacılık yaptıklarını dile getiren Yalçın, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak, harcadıkları emek, verdikleri mücadeleyle 802 kazanıma imza attıklarını vurguladı. Yalçın, “Amacımız, emeğin değerini yükseltmek; gayretimiz, ekmeğimizi çoğaltmak; yol haritamız, her bir sorunu çözüme kavuşturmaktır. Bu niyetle, kamu görevlilerinin bütçesini artırmaya, adil gelir dağılımına, ilave zamma her zamankinden çok bugün ihtiyaç var diyoruz. Bu çerçevede, enflasyon ve döviz kurundaki dalgalanma kaynaklı kayıpları telafi edecek şekilde asgari ücrette gösterilen irade, tereddütsüz kamu görevlilerine yapılacak ilave iyileştirmelerde de gösterilmelidir. 3 Ocak, kamu görevlisi ve emeklisi için milat olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Seyyanen zam yapılmalı, refah payı verilmeli, gelir vergisi yüzde 15’e sabitlenmelidir

En düşük memur maaşının baz alınması gerektiğini söyleyen Yalçın, “Seyyanen zam yapılmalı, refah payı verilmeli, ilave olarak gelir vergisi yüzde 15’e sabitlenmeli, ek gösterge ile ilgili eksiklikler giderilmeli, sözleşmeli personele kadro çalışmamızın kapsamı daha da genişletilmelidir” diye konuştu.

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (14)
Bilinçdışı Hesabım 1 ay önce
İnsanın biraz yüzü kızarır Buçuk Ali!
müfettiş tek diş... 1 ay önce
eserinle övün eyyyyy buçuk ali bey... bak her pazarlıkta buçuk aldın memur sefalet içinde senin sayende ev bile kiralayamıyor memurlar.
0606 1 ay önce
sen karışma ali yalçın memur sayende aç aç
kral 1 ay önce
hergün talep etseniz ne olacak. çok samimi bulmuyorum bu başkanın açıklamalarını
Vhki 1 ay önce
3600 ek gostergeyi hallettin sıra bundami
2351 1 ay önce
Buçuk aliiiii Memuru düşürdüğün hallere bak .Bak iyi gör..Şimdi zam için kapı kapı geziyorsun zamanında masada sattığın memur ne hallerde gör. Liyakat sahibi eğitimli insanlar taserondan 4/D kadrosuna gelenden az alıyor. Bu senin eserin .YHS hakkında hiç konuşmuyorsun. Adamlar açıkta kalan 90 bin taşeronuda kadroya geçiriyor senin sarı sendikanın 110 bin YHS nı hiç gündeme getirmiyor. Daha ne diyeyim ki ..Allah sana üye olanlara akıl fikir versin
Şube müdürü 1 ay önce
Ali Ali Ali istiyorsun, istiyorsun. Vermediler de ne yapacaksın. İş mi bırakacaksın, miting mi yapacaksın. Hayır, o zaman laf diye konuşma ve hiç mi hiç karışma.
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 1 ay önce
YHS açıklama bekliyor kimse duymuyor bizleri.
BU ALİ YALÇIN DENEN ADAM KADAR YHS NA ZIT BİRİ DAHA YOK. 4 hafta önce
ALÇIN NE KADAR AH İNTİZAR VE VEBAL YÜKLENDİĞİNİN FARKINDASIN DEĞİLMİ?BUGÜN DÜNYA YARIN AHRET.MARİFET GİBİ BİRDE ÇIKMIŞ PİŞKİNCE AÇIKLAMA YAPIYORSUN.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI 10 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMELİYE VAR,İTFAİYECİYE VAR,TAŞERONA VAR,MÜBAŞİRE VAR.SINAV KAZANAN 2351 VHKİYE VE YHS NA YOK.İÇİNDE YHS OLMAYAN BİR DÜZENLEME ADİLSE SİZİ VİCDANİ PMUHASEBEYE DAVET EDİYORUM.VİCDANINIZ KABUL EDİYORSA 110000 YHS NIN SİZE BED DUA VE İNTİZAR ETMESİNİ GÖĞÜSLÜYORSANIZ BUYRUN YHS NIN CENAZE NAMAZINA ONLARI EL BİRLİĞİYLE YAŞARKEN ÖLDÜRDÜNÜZ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın