Ali Yalçın'dan 'sözleşmelilere kadro son derece önemli' açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından 3600 ek göstergenin çok kapsayıcı düzenleme olduğunu belirtti ve sözleşmelilere kadro verilmesi hususunda gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi.

KAMU 14.06.2022, 14:40 Editör
Ali Yalçın'dan 'sözleşmelilere kadro son derece önemli' açıklaması

Ali Yalçın twitter paylaşımında: Hem ek gösterge düzenlemesi hem sözleşmeli kamu görevlilerinin kadro meselesi son derece önemli adımlardır kamu açısından.Konfederasyonumuz,sendikalarımız elinden gelen gayreti sürdürmekte,sahanın taleplerini görmekte ve memnuniyet düzeyini daha da yükseltmeye çalışmaktadır dedi.

Yalçın ayrıca; Ek Gösterge Düzenlemesi 1992'den bu güne çalışanı-emekliyi ilgilendiren en kapsayıcı düzenlemelerden biridir. Yıllardır emek verdiğimiz bu konuda,Cumhurbaşkanımızın vaadi yolumuzu açtığı gibi vaadin ötesine geçen talimatıyla 5.3 Milyon insanı kapsaması kıymetli bir adım olmuştur. İfadelerini kullandı.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (11)
Abbas yolcu, gerisi laf-ü güzaf. 2 hafta önce
KPSS ile gelinen 4/A statüsündeki HİZMETLİ kadrosundan, yine 4/A statüsündeki MEMUR kadrosuna geçişler bile sınırlı sayıda ve ikinci bir sınavla iken; taşerona, sözleşmeliye, 4/b'liye bedavadan (BELEŞ) kadro verilmesi adaletsizliktir. Kuralsızlıktır. Seçimlere yönelik keyfi uygulamalardır.
Söylediklerin doğru. Adalet, oyları arttırır. 2 hafta önce
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. İşine gelmeyen BELEŞçiler, yazılanlardan memnun olmayanlardır. Adalet, işlerine gelmez. İşe alımlarda fırsat eşitliği sağlanmalı; torpil, adam kayırma, partizanlık olmamalıdır.
BELEŞ kadronun yakınlığı, mağdur edebiyatında. 2 hafta önce
Önce kapağı devlete at. Taşeron, Sözleşmeli, 4/B, … farketmez. Sonra mağdur edebiyatı yap; BEDAVADAN tam kadro iste, statü değiştir. Garibanlar da, KPSS’den yüksek puanla 4/A kadrolara atanmayı beklesin.
asıl sözleşmeliye kadro verilmezse çok büyük oy kaybı olur 2 hafta önce
cins cins konuşma herkes haklarını almaya çalışıyor millet neyin derdinde sen neyin derdindesin cahil cühela konuşoyorsunuz yaw asıl sözleşmeliye kadro verilmezse çok büyük oy kaybı olu
Katip bey 2 hafta önce
Kardeş bir saçmalama istersen. Kadrolu alım olmadığından mecbur ve KPSS puanımızla sözleşmeli tercih ettik. Cahil cahil yorum yazmayın. Yhs hizmetli alımı bile artık sözleşmeli yapılıyor kadrolu alım yok.
Sözleşmeli 2 hafta önce
Hizmetli olduğun belli sen de çalış ve unvanını değiştir buralarda dolaşma işine bak!
Yardımcı Hizmetli 2 hafta önce
Taşeronda çalışan binlerce kişiyi bir gecede kadrolu işçi yapıldı YHS li çalışlarda çözüm bekliyor Başkan bizler de sendikanıza üyeyiz neden sorunumuz dile getirilmiyor. YHS ÇÖZÜM BEKLİYOR
LİSANS MEZUNU HİZMETLİ 2 hafta önce
YHS li çalışanlar Kurumların üvey evladı resmen, Kurumlar sınav açmıyor açsalar bile mülakatta eleniyoruz ve Maliye Bakanlığından zor zahmet alınan ama boş kalan kadrolar iade ediliyor, net çözüm istiyoruz. Lütfen mezuniyete ve Kurumlardan yaptığımız iş ile alınacak olan yazılara istinaden ünvanlarımızın değiştirilmesi.
tc 2 hafta önce
teknikerler şefler şube müdürleri yhs liler kimse memnun değil kapsayıcılığı 4 meslek grubuna
yüksek lisans hizmetli 2 hafta önce
yardımcı hizmetlileri konu almayacaksın çıkmayın oturmayın masaya lütfen
5393 sözleşmeli belediyeci 2 hafta önce
sözleşmeliye kadroooooo hadi artık yaw 9 sene oldu be, kadro verene oy verilir ancak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık