Ali Yalçın, memurların çözüm bekleyen sorunlarını açıkladı

Ali Yalçın, memurların çözüm bekleyen sorunlarını açıkladı
Eğitim-Bir-Sen 7. Dönem 1. Zorunlu Organlar Toplantısı EBS Otel Ankara’da yapıldı. Genel Yönetim Kurulu, Denetleme, Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin katıldığı toplantıda, eğitim, sendikal hayatın sorunları, yapılması tasarlanan faaliyetler ve ülke gündemine ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Genel Başkan Ali Yalçın, açılışta yaptığı konuşmada, eğitimin ve eğitim çalışanlarının temel sorunlarına çözüm bulma konusunda ellerinden geleni yapmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Sorunları biliyoruz. Çözüm önerilerimizi ortaya koyuyor, yetkililere iletiyor, sıkıntıların giderilmesi, beklentilerin karşılanması için çalışıyor, çaba gösteriyoruz” dedi.

3600 ek göstergenin vaat olmaktan çıkarılıp hayata geçirilmesi, eksikleri olmakla birlikte Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunda akıttıkları terin, verdikleri mücadelenin sonuç verdiğini kaydeden Yalçın, “Birçok sorunun çözüme kavuşturulmasını, kazanıma dönüşmesini; son bir yılda 3600 ek göstergenin verilmesini, 424 bini aşkın sözleşmelinin kadroya geçirilmesini, 50/d’lilerin 33/a’ya alınmasını sağladık” şeklinde konuştu.

Çözüm bekleyen sorunlara dikkat çeken Yalçın, şunları söyledi:

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

“Mücadelesiyle kamu görevlilerinin en temel sorunlarına çözüm bulunmasını sağlayan sendika olarak, mevcut sorunları da çözmek için ter döküyoruz.

1- Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun beklentileri karşılayacak şekilde geliştirilmesi, iyileştirilmesi,

2- Toplu sözleşme kanununun değişmesi ve evrensel ilkelere göre yeniden ele alınması,

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

3- Kamuda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının üç yılı aşmayacak şekilde zorunlu olması,

4- Memura da bayram ikramiyesi verilmesi,

5- Diğer çalışanlarda olduğu gibi kamu görevlilerinin de bütün gelirlerinden emekli keseneğinin kesilmesi, sosyal güvenlikte ayrımın son bulması ve

6- Memurun çalışırken aldığı maaş ile emekli aylığı arasındaki uçurumun kapanması,

7- Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması, personelin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi,

8- Fazla mesai birim ücreti, ek ders birim ücreti gibi kalemlerin hakkaniyete uygun hâle getirilmesi,

9- Üniversite idari personeline yer değiştirebilme imkânının verilmesi ve benzeri sorunların gündemden düşmesi, adaletsizliklerin giderilmesi ve daha iyi yarınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
76 Yorum