Cem Küçük'ten memur ve emekli zamlarına ilişkin yeni açıklama

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük bugünkü köşesinde, 2022 yılına dair yapılan ilk zamları değerlendirerek memur ve emeklilere verilmesi gereken zamları dile getirdi.

KAMU 03.01.2022, 08:44 Recep AYDIN
Cem Küçük'ten memur ve emekli zamlarına ilişkin yeni açıklama

Cem Küçük'ün, AK Parti'nin strateji hatası ile memur ve emekli zamlarını değerlendirdiği yazısı şöyle:

Yeni yıla zamla girdik. Doğalgaza yüzde 25, elektriğe yüzde 50 zam geldi. Elektrikte 150 kilovatsaatin üzerindeki kullanımlara ise yüzde 125 zam geldi.

Şamil Tayyar’ın dediği gibi dünyanın her yerinde enerji maliyetleri ciddi arttı. Dünya bize göre daha pahalı kullanıyor. Hem de çok daha pahalı. Ama AK Parti’nin yaptığı bariz strateji hatası var. Neden mi?

Bu zam ekim ya da kasımda yapılsa gene eleştirilir ama bu kadar büyük kıyamet kopmazdı. Ağustos ayından beri zamları ve hayat pahalılığını konuşuyoruz. Tabii dövizin yüksek olmasını da.

'BU SON ZAMMIN ZAMANLAMASI VE STRATEJİSİ YANLIŞ'

AK Parti iki hamleyle buna cevap verdi. Önce asgari ücreti 4.253 liraya çıkardı. Peşinden dövizi düşürdü. Psikolojik inisiyatifi de ele geçirmişti. Bu son zammın zamanlaması ve stratejisi yanlış.

'TERS TEPİYOR'

Dediğim gibi bu zam ekim ya da kasımda yapılsa tamam. Enerji Bakanımız Fatih Dönmez doğalgaz ve elektrik fiyatlarını yansıtmıyoruz dediği haftanın ertesinde bu zam gelince ters tepiyor.
Memur ve emeklilere iyi zam verilmeli ki, bu zamlar karşılansın. Yeni yıl nasıl olacak bakacağız.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Cengiz karaca 2 hafta önce
%50 em az olmalı
Dolar düştü
Ama herşeye zam geldi
3
parçalı az bulutlu