Denetimli serbestlik şefleri ve İKM başmemurların talebi

Adalet Bakanlığı denetimli serbestlik müdürlüğünde çalışan şeflerin ve infaz koruma başmemurların talebi.

KAMU 08.05.2022, 11:34 Editör
Denetimli serbestlik şefleri ve İKM başmemurların talebi

Bilindiği üzere cumhurbaşkanlığı kararıyla infaz ve koruma memurlarına 3 ve 4. Kadro tahsisi yapılmış ve maaşlarında 560 TL gibi artış yapılmıştır. 

İnfaz ve koruma memurları açısından gayet olumlu bir gelişme olmasına rağmen ceza infaz kurumlarında çalışan infaz koruma  başmemuru ve denetimli serbestlik müdürlüğünde çalışan şefler açısından eksik bir düzenleme olmuştur. 

İnfaz ve koruma başmemuru ile infaz koruma memurlarının maaşları eşitlenmiş denetimli serbestlik müdürlüklerinde çalışan şefler ile infaz koruma memurları arasında 200 TL maaş farkı kalmıştır. 

Şefler yönetici sınıfında olmasına rağmen o kadar sorumluluklarının olmasına rağmen 200 TL gibi bir maaş farkı çok çok azdır. 

Bu durum düzeltilmediği takdirde bundan sonra kimse başmemur ve şeflik sınavına girmeyecektir. Şeflerin bu durumu hakkında en kısa zamanda çalışma veya görüşme yapılacak mıdır? Bu duruma sayfanızda yer verirseniz sevinirim  iyi çalışmalar..

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
Volkan sonuçar 2 ay önce
Şeflikden istifa et sana mektupmu yazdık.sen bulunmaz hint kumaşimisin.kaçtane ayak yaladin şef olmak için.hangi kapida 24 saat nöbet bekedin
Başkent 06 2 ay önce
Sözleşmeli memur ile kadrolu arasında da maaş farkı olmasına rağmen adalet hizmetleri tazminatının sadece kadrolu memura verilmesi de farlı daha çok açmış oldu. Bu nasıl olacak peki kadro gelmesi ve fark kapanması beklenirken daha çok açılıyor.Aynı iş aynı ünvan ama farklı özlük hakları.
Sözleşmeli memur 2 ay önce
Sözleşmeli memur ne yapsın aynı işi yaptığım ekip arkadaşımdan 2 bin lira eksik alıyorum hakmı bu cidden şuan mevcud gündemin en önemli sorunu sözleşmeli ve kadrolu memur farkıdır gerisi hikaye
GARDİYAN İKM 2 ay önce
Biz gireriz Sınava Rahat Ol Sen
20
açık