Eğitim Bir-Sen'den memur maaşları açıklaması

Eğitim Bir-Sen'den memur maaşları açıklaması
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner, Manisa Şubesi’nin ‘Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’na katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Öner, tekil düzenlemeler sebebiyle memurlar arasında ücret dengesizliği oluştuğunu kaydederek, “Önceliğimiz, öncelikli gündemimiz, Temmuz ayında en düşük memur maaşının 22 bin lira seviyesine çıkması için yapılacak düzenlemedir” dedi.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

Kamu görevlilerinin hak kayıplarını ve bozulan gelir dağılımını her platformda dile getirdiklerini, iş barışının sağlanması için gereken adımın zaman kaybedilmeden atılmasını gündemden düşürmediklerini ifade eden Öner, sözlerini şöyle sürdürdü: 

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

“Haklı ve kararlı talebimiz görüldü. En düşük kamu görevlisi maaşı/ücreti Temmuz ayında net 22 bin TL olacak ama yapılacak artışın nasıl olacağına yönelik hem kamu görevlilerinin hem de emeklilerinin tereddütleri devam etmektedir. Düzenleme, gerek yüzdelik gerek seyyanen olmak üzere, adil olmalı, açılan makası daraltmalı, bozulan hiyerarşik yapıyı onarmalı, toplu sözleşme masasının yükünü artırmamalıdır. Daha büyük sorunlara yol açmamak için kesinlikle sosyal diyalog artırılmalı, toplu sözleşme kültürüne ağırlık verilmelidir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
18 Yorum