Ek Gösterge Mağduru Şube Müdürlerinden Cumhurbaşkanına Açık Mektup

Şube Müdürleri; kamu kurum ve kuruluş kadrolarınca belirtilen genel ve özel şartları taşıyan ve özel yetenek sınavlarını kazanarak atanan, yönetici ve kurumsal hafıza olarak yetişen, gelişen ve değişen dünya şartlarında ülkemizi ve dünyayı tahlil eden, kurumlarımızın geleceğine yönelik fikir ve proje geliştiren, mali, hukuki, teknik ve idari konularda sorumluluk üstlenen, üst yönetime danışmanlık yapan ve hizmetin devamlılığını sağlayan, kurumsal bir öneme ve bilgiye sahip personeldir.

KAMU 10.06.2022, 09:28 Editör
Ek Gösterge Mağduru Şube Müdürlerinden Cumhurbaşkanına Açık Mektup

Bu kapsamda; 06.06.2022 tarihinde Bakanlar Kurulu toplantısı neticesinde Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamada; Hemşire, din görevlisi, öğretmen ve polislerin ek göstergeleri 3600’e yükseltilirken, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin ek göstergelerinin 3000 olacağı belirtilmiştir.

Ayrıca ek göstergeleri 3000 olan Bekçi, İstatistikçi, kimyager, matematikçi, sosyal çalışmacı, psikolog, sosyolog, programcı vb. unvanların 600 puan artışla 3600 olarak belirlenmesi; ancak birçoğu Şube Müdürü ve İlçe Müdürü emrinde çalışan bu unvanların 3600’den yararlandırılırken Şube Müdürünün 2200 olan ek göstergesinin 3000 olarak belirlenmesi bizleri hayal kırıklığına uğratmıştır.

Şube Müdürlerinin 2200 olan ek göstergelerinin 3000 olarak kanunlaşması halinde 30 yıl üzerinden emekli olan bir Şube Müdürünün aylık maaşı 157 TL artacaktır. Oysa 3000 ek göstergeli olarak çalışırken ek göstergesi 3600 olarak belirlenen ve yukarıda zikredilen meslek guruplarının emekli aylık maaşında 1250 TL artış olacaktır. Bu fark yılda 2 defa yapılan memur ve emekli maaş zamları ile sürekli açılacaktır.

Hemşire ve Din görevlilerinin 2200 olan ek göstergeleri 3600’e, Biyolog ve Mühendislerin 3600 olan ek göstergeleri 4200’e çıkarılmış ancak Şube Müdürleri ve ilçe Müdürleri bu kazanımdan mahrum bırakılarak 3000 olarak açıklanmıştır.

Şube Müdürlerinin on yıllarca uğradığı mağduriyetin devam etmemesi için 3000 olacağı açıklanan ek göstergelerinin 3600’e çıkarılarak yaşanan mağduriyetin giderilmesi hususunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve hassasiyetlerini bekliyor, saygılar sunuyoruz.
Kamubiz.com /ÖZEL

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (13)
Şube Müdürü 2 hafta önce
işçi personelim ilkokul mezunu ikramiye dahil benden beş bin TL fazla maaş alıyor ben Şube Müdürüyüm o kadar sorumluluğum var ki anlatamam
ADALET 2 hafta önce
KAMUDA ŞUBE MÜRÜRÜNÜN EK GÖSTERGESİNİ 3600 ÇIKARSANIZ BİLE KAMUDA ÇALIŞAN BİR İŞÇİNİN EMEKLİ MMAŞININ YARISI KADAR ANCAK OLACAK BİLİN İSTEDİM
Şube Müdürü 2 hafta önce
Düzenlenen ek gösterge yanlışından idareci bağlamında bir an önce dönülsün...
Şahin DURAN 2 hafta önce
Şube Müdürlerine 3600 ek gösterge verilmesi unutulduğunu düşünüyorum. Zira başka bir açıklaması olamaz.
Yazı İşleri Müdürü 2 hafta önce
Yaşadığımız şu süreçte kamuda çalışan tüm Müdürlerin ek göstergelerinin 3600'e yükseltilmesi elzemdir, gereklidir.
Muallim 2 hafta önce
şube müdürünün maaşı ne kadar biliyor musunuz?
örgetmenim 2 hafta önce
10994 çok iyi bir para tabi buna ilaveten ek dersleri, e sınav gibi diğer sınav görevlerini MTSK sınavı gibi işlerde aldığınız tatlı paraları da yazında vatandaşta görsün hep ağlanmakla olmaz
hakan 2 hafta önce
bu kadar aç gözlük olmaz ya zaten maaşlarınız çok çok iyi
Umur 2 hafta önce
nereden biliyorsun maaşlarımızın iyi olduğunu emrimde çalışan işçi benden beş bin TL fazla alıyor üstelik hiç bir sorumluluğu yok
Nakah 2 hafta önce
Aç karnını doyur
10449 tl 2 hafta önce
10449 tl
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
az bulutlu