İnfaz koruma memurlarına müjde! Maaşlarında 560 lira artış olacak

İnfaz koruma memurlarına 3 ve 4. dereceye inme hakkı verilmesi maaşları nasıl etkileyecek? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan karar ile infaz koruma memurlarına müjde geldi. Cumhurbaşkanlığı kararı ile infaz koruma memurlularının 3. ve 4. dereceli kadrolara atanma hakkı verilmesi ile maaşlarında 560 lira artış olacağı bildirildi.

KAMU 19.03.2022, 21:21 Editör
İnfaz koruma memurlarına müjde! Maaşlarında 560 lira artış olacak

İnfaz koruma memurlarını ilgilendiren karar. Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Yükseköğretim Kuruluşlarına Ait Dolu ve Boş Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Edinilen bilgiye göre, Adalet Bakanlığı'nın infaz ve koruma memurlularının 3. ve 4. dereceli kadrolara atanabilmesine yönelik talebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Cumhurbaşkanlığı kararı ile 3. derece kadrodan 500, 4. derece kadrodan 500 olmak üzere toplam bin tane infaz koruma memuru kadrosu tahsis edilmesi ile bu kadrolara atanabilecek. 

İnfaz koruma memurunun maaşlarında 560 lira artış

İnfaz koruma memurlarının 3. ve 4. dereceden kadrolara atanmasına imkan tanınması nedeniyle tazminat kararnamesi nedeniyle kadrolu personelden kapsama giren 16 bin 359 infaz koruma memurunun maaşlarında 560 lira artış olması bekleniyor. Karar ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde çalışan 500 adet infaz koruma memuruna 3. derece kadro personele tahsis edilmesi nedeniyle 500 infaz koruma memuru ilk defa yeşil pasaport hakkından faydalanabilecek.
gazetekamu

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
YHS 7 ay önce
YHS PERSONELLERİNİN HALİNDEN ANLAYAN VAR MI ? SÖZ VERENLERİN DE SÖZÜNÜ TUTMALARINI , ADALETLİ OLMALARINI BEKLİYORUZ . BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H - KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU -GİBİ.
İNFAZ KORUMALARA ZAM MÜBAŞİRLERE BELEŞ KADRO 2351 VHKİ 9 YILDIR MAĞDUR 7 ay önce
SAYIN VEKİLİM KUSURA BAKMAYIN AMA;MİADI
GEÇMİŞ İLAÇ GİBİSİNİZ ARTIK ŞİFA VERMİYOR,ZEHİRLİYORSUNUZ.SEBEBİ;ÇOK BAŞLI VE ADALETSİZ UYGULAMALAR SONUCU MAĞDURİYET YAŞATIYORSUNUZ.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞI HALDE ATAMAYAN 9 YILDIR MAĞDUR EDEN ESKİ SAĞLIK BAKANINIZ RECEP AKDAĞ BEY KIZILAYDAN GEÇENLERİ BİR GECEDE VHKİ YAPTI.YİNE HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN BELLİ KİŞİ VE ZÜMRELER SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR YAPILIP CANIMIZA OKUTULDU.BELEŞ MÜDÜRLERİN YATACAK YERİ YOK.HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.BELEŞ MÜDÜRLERİNİZ ÇALIŞMA BARIŞINI BOZDU.LİYAKATSIZ VE BİLGİSİZLİKLERİYLE BEN EGOSUNU DAYATIP KENDİLERİNDEN OLANLARI KORUDU,KOLLADI.YİNE SAYIN ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL BEY KARARNAMEYLE MÜBAŞİRLERİ SINIF ATLATTI BİZ 2351 VHKİDE SINAV KAZANDIĞIMIZ İÇİN 9 YILDIR MAĞDURUZ.MAAŞ DEREC EMİZ SEMBOLİK 1/4 EK GÖSTERGE YOK YAN ÖDEME YOK.20 YILDIR YHS HUSUMET BESLENİP FUKARA DÜŞMANLIĞI YAPILIYOR SAYGILAR.
20
parçalı az bulutlu