İnfaz ve koruma memurlarına 3600 ek gösterge kanun teklifi tam metni

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Meclise sunuldu. Teklif ile, Adalet Bakanlığı ceza infaz ve koruma memurlarının ek göstergelerinin 3600 olarak belirlenmesi amaçlanmaktadır.

İnfaz ve koruma memurlarına 3600 ek gösterge kanun teklifi tam metni

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi ve gerekçesi ekte sunulmuştur. Gereğinin saygılarımla arz ederim. Ulaş Karasu/ Sivas Milletvekili 

GENEL GEREKÇE 

İnfaz koruma memurları, ülkemizin diğer güvenlik birimleri gibi riskli bir görevi icra etmektedir. 

5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin infazı Hakkında Kanun ve Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Hizmetlerinin İnfazı Hakkında Tüzük'e göre tutuklu ve hükümlülerin asayişini, eğitimini, disiplinini ve kişisel gelişimini sağlamakla görevli olan personel infaz koruma memurlarıdır. 

Hükümlü ve tutuklularla yakından ilgilenen, sadece mesleklerini değil mesleklerinin yanında diğer birçok görevi de ifa eden infaz koruma memurları, acil ve olağanüstü durumlarda nöbet sistemi dahilinde çözüm üretmeye çalışmakta kurum bünyesindeki tüm sorunlara gerekli müdahaleyi gerçekleştirmektedir. 

Güvenlik işi icra etmelerine rağmen infaz koruma memurları, ülkemizin diğer güvenlik birimleriyle aynı özlük haklarına sahip değillerdir. 

İnfaz ve Koruma memurlarının ücret ve özlük hakları ceza ve tutukevlerinde görev yapan diğer memurlardan oldukça geridedir. Bu aksaklığı düzeltmek hem zor koşullarda fedakarca görev yapan infaz ve koruma memurlarının hakkını teslim etmek hem de kurumlarda çalışma barışını sağlamak anlamına gelecektir. 

Kanun teklifi ile, infaz ve koruma memurlarının ek göstergelerinin 3600'e çıkarılması amaçlanmaktadır. 

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ 

MADDE 1- 14/71965 tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (1) Sayılı "Hizmet Sınıfları itibariyle Unvan veya Aylık Alinan Derecelere Göre Ek Göstergeler'' cetvelinin "1-Genel İdare ve Hizmetler Sınıfı" bölümünün (9) bendine "helal akreditasyon uzmanları” ibaresinden sonra gelmek üzere "Ceza İnfaz ve Koruma Memurları" ibaresi eklenmiştir. 
MADDE 2- Bu kanun yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer. 
MADDE 3- Bu kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür. 

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kenan 2 ay önce

Hiç ümit yok 1 yıldan fazla evimize gidemiyoruz cezaevinde yatıp kalkıyoruz bunu düzeltsinler yeterli

Avatar
Ayfer 2 ay önce

Günlük yaşadığımız ceraim sayısı, güvenlik adı altında görev yapan birçok memurdan kat kat fazla ve müdahale imkanlarımız araçlarımızsa bir o kadar kısıtlı. Toplumun dışladığı ve çoğunluk olarak kaybedecek hiçbirşeyi olmayan bu bireylerin davranışlarının sonuçlarına katlanırken ağır hafif yaralanmalarımız kayıplarımız olabiliyor. güvenlik sınıfında olmamız için takdirlerinizi elbette biz de bekliyoruz

Avatar
Yılmaz 2 ay önce

Polis ve jandarmadan hiçbir farkı olmayan bir görev icra ediyoruz. Milletin iğrenerek, korkarak, uzaklaşarak ya da kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insanlarla muhatabız. Umuyorumki hem sözleşmeli arkadaşlarıma kadro hem de emniyet hizmetleri sınıfına geçmişimiz gerçekleşir.

Avatar
MEHMET 1 ay önce

İNFAZ KORUMA MEMURLARININ YAŞAM SITANDARTLARI, EVDEKİ BAKMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUKALARININ HARİCİNDE CAN GÜVENLİĞİ İÇİN PARANOYAK BİR HAYAT SÜRMEKTENDE İBARETTİR.BİZLERİ DÜŞÜNEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.3600 EK GÖSTERGE İMAM GİBİ DİNİ GÖREVLİLERE NSIL VERİLECEKSE BİZLEREDE DAHA ÖNCEDEN VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.BENCE İMAMLAR ÜCRETSİZ ÇALIŞMALIDIR.İSTEYEN İMAM OLMALIDIR.DİNİ BÜTÜNLÜK PARA İLE SAĞLANMAMALIDIR.

Avatar
MEHMET 1 ay önce

İNŞALLAH OLACAK.BİZLERİNDE İHTİYACI VAR ÇÜNKÜ