Kamu Sen'den ek gösterge mağduru memurlar için çözüm önerisi

Kamu -Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 3600 ek göstergesinde mağdur olan memurlar için, çözüm önerilerini şu şekilde sıraladı:

KAMU 14.06.2022, 22:51 Editör
Kamu Sen'den ek gösterge mağduru memurlar için çözüm önerisi

1. Sayın Cumhurbaşkanımız, ek gösterge düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Çalışma Bakanlığı da yapılacak düzenlemenin kamu görevlilerine ne şekilde yansıyacağına dair bir tablo yayınlamıştı. 

2. Çalışma Bakanlığı'nın yayınladığı tabloya göre ek göstergesi 3000’den 3600’e çıkan memurların emekli maaşlarında 1234 TL’lik bir artış meydana gelecek. Ek göstergesi 3600’ün altında kalan çalışanlarımızın mağduriyetleri sürecek. 

3. Sorunun çözümünün, ek gösterge yanında tazminat yansıtma oranlarının da düzenlenmesiyle mümkün olacağını defaten ifade etmiştim.

4. Ek göstergesi 3600’den düşük olan memurlarımız için tazminat yansıtma oranlarında yapılacak 40 puanlık artış sorunu çözecektir. Bu teklifimizle 3600’ün altında ek göstergesi olan memurlarımızın emekli maaşı toplamda 1036 TL artacaktır. 

5. Şayet 3600 ek göstergenin altında kalanlar için tazminat yansıtma oranlarındaki makas makul bir seviyeye çekilmezse ek gösterge sorunu da çözülemeyecektir.

6. Konfederasyonumuzun kanun teklifi açık ve nettir. Ek göstergesi 2200-3600 arasında olanlar için %85 olan oran %125’e; 0-2200 arasında olanlar için %55 olan oran %95’e yükseltilmeli ve ek gösterge sorunu kalıcı olarak çözülmelidir.

Önder Kahveci 
Kamu Sen Genel Başkanı

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (11)
FEM 2 hafta önce
Ek göstergesi 2200-3600 arasında olanlar için %85 olan oran %125’e; 0-2200 arasında olanlar için %55 olan oran %95’e yükseltilmeli ve ek gösterge sorunu kalıcı olarak çözülmelidir.
EDEP YAHU EDEP ALLAHTAN KORKUN KULDAN UTANIN YHS KÖLE DEĞİLDİR 2 hafta önce
SİZ ADALETSİZ UYGULAMALARA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYE DURUN.YHS SİZE NE SÖYLÜYOR TAHMİN ETMEK GÜÇ OLMASA GEREK.EY ALİ YALÇIN YHS MEMUR DEĞİLSE İŞÇİ YAPILSIN,MEMUR İSE EĞİTİM DURUMUNA GÖRE EK GÖSTERGE DÜZENLENSİN.ÇIKMIŞ ŞUBE MÜDÜRÜ ŞEF DİYORSUN İYİ GÜZELDE BİZ YHS NA VERİLEN SEMBOLİK 600 EK GÖSTERGEYE NEDEN SES ÇIKARMIYORSUN.BİZ 600 EK GÖSTERGEYİ İSTEMİYORUZ İŞÇİ YAPILMAK İSTİYORUZ İŞÇİ.ALLAHTAN KORKUN KULDAN UTANIN POZİTİF AYRIMCILIĞA YILLARDIR MARUZ KALAN YHS.ALLAHA HAVALESİNİZ.
Hakan 2 hafta önce
He he
tc 2 hafta önce
memura bir faydanız yok.sendikalarında birbirinden farkı yok
Birol 2 hafta önce
Sayın başkanım tüm kurumlardaki yardımcı hizmetlerin genel idari hizmetler kadrosuna geçmek istiyor niye bunlardan bahsetmiyorsunuz bizler üvey evlatmıyız hep söz özde olmuyor saygılarımla
Karabük 2 hafta önce
Yhs bunlarda edep hiç yoktuki çok alana çok verin az alana hiç vermeyin bunların adaleti bu taşerone sözleşmeliye mubaşirlere var bize neden yok adalet varmı
Karabük 2 hafta önce
Yhs kadro bekliyor üç beş maaş alanı bırakın alttaki yhs eziyet etmekten vazgeçin
YHS'li 2 hafta önce
Yıllarca adalet belerken yeni bir adaletsizliği daha eklediniz. YHS’nin eğitimi yüksek diploması bile sizin için bir şey ifade etmiyor mu??.. YHS memurdur unutmayın lütfen! 657’ye tabi bütün yönetmeliklerde ayni haklara sahibiz örneğin mesai saatleri disiplin cezaları yıllık izinler vs… ama mali ve özlük kaklarımız adeta gasp ediliyor. Allah hakkı hak etsin inşAllah..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık