Kamu-Sen’de 38 TL Memur Zammı İçin Külliye’ye Teşekkür Etmeye Gitmiş

Sitemizde ”Ali Yalçın’ın Külliye’ye çıkıp teşekkür ettiği memur zammı 38 TL” başlıklı bir haber yapmıştık. 22 Aralık 2021 tarihinde Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’de twiterdaki paylaşımında:

KAMU 27.12.2021, 16:08 Recep AYDIN
Kamu-Sen’de 38 TL Memur Zammı İçin Külliye’ye Teşekkür Etmeye Gitmiş

“1-)Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulu olarak bugün Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ettik.

2-)Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat Bilgin’in de hazır bulunduğu görüşmede asgari ücrete kadar ücret gelirlerinden vergi alınmaması yolundaki düzenlemeye ilişkin memnuniyetimizi dile getirdik. Bu konuya ilişkin olarak yaşanabilecek aksaklıkların giderilmesini talep ettik.

3-)Kamu çalışanlarının zararlarını karşılamak üzere EK ZAM verilmesi talebimizi görüştük, REFAH PAYI uygulamasının memurlarımızın alım gücünü yükselteceğini ifade ettik.

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusundaki beklentilerimizi Sn. Cumhurbaşkanına ilettik.

4-)Acil çözüm bekleyen; 3600 ek göstergenin tüm memurları kapsayacak, beklentileri karşılayacak şekilde düzenlenmesi, yardımcı hizmetliler, bayram ikramiyesi, tüm ödemelerin emekliliğe sayılması, mülakatın kaldırılması, yönetici atamaları gibi konuları içeren raporumuzu takdim ettik.” açıklamasını yapmış.

Önder Kahveci, “Memnuniyetimizi dile getirdik” ifadesine yer vermiş. Aynı gün Külliyeyi ziyaret eden Ali Yalçın’da tıpkı Önder Kahveci gibi “Memnuniyetimizi ifade ettik” ifadesini kullanmıştı.

Ancak Ali Yalçın’ın 20 Aralık’ta retwetlediği memursen’in twitinde: “Memur-Sen olarak; kamu görevlilerinin gelirlerinden, brüt asgari ücret tutarı kadarına tahakkuk eden vergi yükünün kaldırılması dolayısıyla Sn. Cumhurbaşkanımız @RTErdogan'a teşekkür ediyoruz. Ek zam/ilave ödeme talebimizi yineliyoruz.” Cümleleri yer alıyor. Paylaşımda doğrudan teşekkür ifadesi yer alıyordu.

23 Aralık’ta Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in twiter hesabından:

“Gelir vergisi muafiyeti düzenlemesi için Memur-Sen Genel Başkanı Sn. Ali Yalçın ve heyeti ile Kamu-Sen Genel Başkanı Sn. Önder Kahveci ve heyetiyle birlikte Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan‘a teşekkür ziyaretinde bulunduk.” paylaşımında bulundu.

Ardından 24 Aralık’ta NTV’ye konuk olan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati; memurlara gerekli zammın zaten yapıldığını ve memurların kendilerine teşekkür ettiklerini söyledi. NTV spikerinin "Bir formül şekillendi mi ya da çalışıyor musunuz? Memurlara ve emekliye ek zam için…" sorusuna; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Memurlarımıza zaten gerekli fiyat artışları yapıldı. Memurlara zaten gerçekten verildi ve bize teşekkür ediyorlar" şeklinde cevap verdi.

Sonuç olarak; her iki konfederasyon genel başkanı da memur maaşlarının asgari ücret kadar olan kısmına vergi muafiyeti getirilmesini talep ettiler. Bu talep gerçekleşince de memnuniyetlerini ifade ettiler.

Tablo ortaya çıkınca da her iki genel başkan da ama biz böyle tahmin etmemiştik, böyle bir sonuç beklemiyorduk diyerek itiraz ettiler.

Bu durum memur kamuoyunda gerek Memur-Sen gerekse Kamu-Sen Genel Başkanları ne istediklerini bilmiyorlar mı? Sorularının sorulmasına ve bu yönde bir algı oluşmasına yol açtı.

Şimdi memurlar düşünüyorlar: 38 TL ile ne yapılır?
kamudanhaber.net

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
YHS 4 hafta önce
YHS PERSONELLERİNİ UNUTMAYANLAR DA VAR . SÖZ VERENLERİN DE SÖZÜNÜ TUTMALARINI , ADALETLİ OLMALARINI BEKLİYORUZ . BİZLER DE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ . ÜNİVERSİTE MEZUNU EK GÖSTERGESİ OLAMAYAN TÜM YHS ÇALIŞANLARINA EĞİTİM DURUMLARINA UYGUN G.İ.H KADROSU MÜJDESİNİ BEKİLYORUZ . MÜBAŞİRLERDE OLDUGU GİBİ .
Garip Memur 4 hafta önce
Önder Kahveci bey, bu yüksek artıştan dolayı biz memurlar size nasıl teşekkür edeceğimizi bilmiyoruz......
Misafir 4 hafta önce
Erkenden bir şey söylemek ne kadar isabetli olur bilmem ama 3 Ocak 2022 beklemekten başka alternatifimiz yok ilgi alakaları için herkese teşekkürler
VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİNLERİ İLK DARBE2014TE 4 hafta önce
MUHTEREM BAŞKANIM ALİ BEY BİZ VEKİL İMAMLARDA 657 TABİ 81 İL970 İLÇE 2500 KÖY KASBLARDA GÖREV YAPMIŞ İŞİNİ KAYBETMİŞ VEKİL İMAMLARI KADRO GELİNCE SOKAGA ATTIYORLAR ÇOLUK ÇOCUKLARIMIZLA PARÇLNMIŞ DURUMDAYIZ İŞ KUR TEMİZLİK ELAMNI ADI ALTINDA KULLNIP ATANLAR HEMDE 657 TABİ İŞİ BİTİNCE SOKAGA ATILIYOR SİZ BUNLARI UNUTTNZ BŞKNIM7 saat önce
-1
hafif kar duşu