Kılıçdaroğlu'ndan, yüzde 30 memur zammı tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı etiketleyerek, ""Sen devlet mi yönetiyorsun, evcilik mi oynuyorsun?" diye seslendi. Kılıçdaroğlu Erdoğan'a, Önce %25 zam de, sonra kork %30 de... " dedi.

KAMU 04.01.2023, 20:46 04.01.2023, 20:56 Editör
Kılıçdaroğlu'ndan, yüzde 30 memur zammı tepkisi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Yüzde 25 olarak açıklanan memur ve emekli maaş oranlarındaki zammın yüzde 30'a çıkarılmasıyla ilgili Erdoğan'a "Sen devlet mi yönetiyorsun, evcilik mi oynuyorsun?" diye soran Kılıçdaroğlu, paylaşımında şöyle dedi:

"Önce %25 zam de, sonra kork %30 de... Sen devlet mi yönetiyorsun, evcilik mi oynuyorsun? Asgari ücrete yaptığın zammın aynısını buraya da yapacaksın. Neyi anlamıyorsun sen Erdoğan?"

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
Taşerona bol kepçe, Memura çay kaşığı. 3 hafta önce
Taşerondan geçenlere maaş haricinde verilenler (Tediye, İkramiye, İlave Ek Ödeme, Bayramlık, Yemek Ücreti, ... vs.) memurlara da verilmelidir. Paspas atanın yıllık geliri, imza atan sorumluluk sahibi KPSS ile atanan memurun yıllık gelirini sollamıştır. Hak ettiğinden mi, HAYIR. Torpilizm, Nepotizm, ... vs. Gelirde hiyerarşi, iş barışı diye birşey de kalmamıştır. Memur; seçimi bekliyor.
Emekli vatandaş 3 hafta önce
%30 sadaka gibi zamdan sonra inşAllah memur ve emekliden oy beklemiyorlardır diyorum. Bir memur emeklisi olarak.
YHS Lİ 3 hafta önce
YHS YE GİH VERMEK SAYIN KILIÇDAROĞLUNA NASİP OLACAKMIŞ ANLAŞILDI İKTİDAR BİZİ DUYMUYOR O ZAMAN110 BİN YHS Lİ OYLARI CHP YE VERECEK.
Yhs 3 hafta önce
Yhs olarak arkandayız Kemal bey sözümüz söz yalancılarla işimiz olmaz zengin partisi ve mafya partisi bunlar
şükrü 3 hafta önce
hoşuna gitmedi değil mi