Maliye Bakanı Nebati: ”Memurlara gerekli zamlar yapıldı, bize teşekkür ediyorlar” dedi!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Memurlara gerekli zammın zaten yapıldığını ve memurların kendilerine teşekkür ettiklerini söyledi!

KAMU 25.12.2021, 22:07 Recep AYDIN
Maliye Bakanı Nebati: ”Memurlara gerekli zamlar yapıldı, bize teşekkür ediyorlar” dedi!

Asgari ücrete yapılan yüzde 50'lik rekor zamdan sonra gözler memur zamlarına çevrilmiş durumda. Memurların 3 Ocak itibarıyla netleşecek maaşlarına ne kadar zam yansıyacağı merak konusuyken, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den ilginç bir açıklama geldi.

NTV spilkerinin "bir formül şekillindi mi yada çalışıyor musunuz? Memurlara ve emekliye ek zam için. " sorusuna; Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Memurlarımıza zaten gerekli fiyat artışları yapıldı. Memurlara zaten gerçekten verildi ve bize teşekkür ediyorlar" şeklinde cevap verdi

Memurlar dovizler birlikte artan hayat pahalılığın ardından maaşları için iyileştirme beklerken, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin bu açıklaması memurları kızdırdı. Sosyal medyada Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın bir memurlara ek zam ile ilgili bir paylaşımına, Bakan Nebati'nin söz konusu konuşmasını videolu olarak yanıt verdi.

Memurlar ek zam beklerken Bakan Nebatinin bu şekilde açıklamaları memurların ek zam umutlarını kırmış durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı gelir vergisinin kaldırılması ile gelen zam miktarı ise memurlar için oldukça düşük kalmış durumda. Ek protokol ile verilecek refah payı adı altındaki zammın %50 olmasını bekleyen memurlar mevcut duruma bir hayli tepkili.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (6)
kenan 1 ay önce
bakan 5 mutahit ve dolar zengilerle memurları karıştırdı memurda diğer partileri karıştırıp son vercek
memur vatandaş... 1 ay önce
söylediğinize gerçekten inanıyor musunuz? sayın Bakan!!!
VEKİL İMAM VEKİL MÜEZZİNLERİ İLK DARBE2014TE 1 ay önce
MUHTEREM BAŞKANIM ALİ BEY BİZ VEKİL İMAMLARDA 657 TABİ 81 İL970 İLÇE 2500 KÖY KASBLARDA GÖREV YAPMIŞ İŞİNİ KAYBETMİŞ VEKİL İMAMLARI KADRO GELİNCE SOKAGA ATTIYORLAR ÇOLUK ÇOCUKLARIMIZLA PARÇLNMIŞ DURUMDAYIZ İŞ KUR TEMİZLİK ELAMNI ADI ALTINDA KULLNIP ATANLAR HEMDE 657 TABİ İŞİ BİTİNCE SOKAGA ATILIYOR SİZ BUNLARI UNUTTNZ BŞKNIM7
Cengiz karaca 1 ay önce
Seçimde emekliler de gözlerine bakacak
%50 olmazsa üzülmeyin sonra
gariban 1 ay önce
hangi memur size teşekkür ediyor acaba ismini açıklayın bilelim.
Misafir 1 ay önce
Sayın bakana güvenimiz tamdır Allah yardımcısı olsun takdire şayan şekilde görevini ifa ediyor
-1
hafif kar yağışlı