Memura en azyüzde 50 ek zam yapılmalı!

BASK Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ TBMM’ye gelen bütçe kanunundaki değişikliğe ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

KAMU 22.06.2022, 12:38 Editör
Memura en azyüzde 50 ek zam yapılmalı!

Dün TBMM’ye sunulan “2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”ne göre personel giderlerinde % 40,5 oranında artış öngörülüyor.

Ocak'tan itibaren kamu çalışanları ve emeklileri zaten TÜİK rakamlarına göre %28,12 alacaklı hale geldi. 4 Temmuz'da açıklanacak Haziran enflasyon oranı ile toplu sözleşme gereği Temmuz'da alınacak %7'lik artış eklendiğinde yaklaşık olarak öngörülen artış oranına denk gelmektedir.

Şimdiden uyaralım, zaten gerçeği yansıtmayan TÜİK rakamlarının dahi altında alınan artışlar varken, yıllardır enflasyon altında ezilmiş iken enflasyon farkı ile birlikte Temmuz'da alınacak %40'lı artışlar ZAM değildir!

Toplu sözleşme gereği Temmuz ayında verilecek olan %7'lik artış bile her zamanki gibi yine ilk aylardan enflasyon altında kalacaktır. 

Bu yüzden BASK olarak tekrar uyarıyor ve hatırlatıyoruz; geçmiş dönemin kayıpları karşılandıktan sonra enflasyon farkı verilmeli, kamu çalışanları ve emeklilerini gerçek enflasyona ezdirmemek için de en az %50 ek zam daha yapılmalıdır.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (5)
kemal 4 gün önce
ekonomi cokmus ülkemizde palavra vaadler hava da uçuşuyor Allah millete akıl fikir versin ülkeyi batıran akp den ümit bekleniyor
MEMUR 3 gün önce
Temizlik personeli amirden fazla maaş alırken, kurumlardaki hiyarerşeyi nasıl dengeleyecekler acaba
Cengiz 3 gün önce
Memur senli memurlar ne düşünüyor acaba. Geçim sıkıntısı çekmiyorlar danırsam
YHS'li 4 gün önce
Yüzdelik %100 olsa dahi adalet sağlanmıyor aza az çok’a çok olacak. Adaleti sağlayın ve seyyanen zam yapın memurların arasındaki adaletsizliği kaldırın artık..
hizmetli 4 gün önce
yhs sınıfı gih kadrosuna geçirilmeli makas farkı her geçen zaman daha fazla açılmaya başladı az alan az çok alan çok almaya başladı bu makas farkına çare bulunması lazım
21
açık