Memurların maaş promosyonlarının güncellenmesi için Kamu Sen'den açıklama

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin memur maaş promosyonlarının güncellenemsine dair açıklaması şöyle.

KAMU 03.08.2022, 16:16 Editör
Memurların maaş promosyonlarının güncellenmesi için Kamu Sen'den açıklama

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin açıklaması şöyle:

1-Kamu çalışanlarına maaşlarını aldıkları bankalar ile yapılan anlaşmalar gereği promosyon ödemesi yapılmaktadır. Ekonomik gelişmelere bağlı olarak son dönemde bankalara çalışanlar adına yatırılan paralar yükselmiş,güncel promosyon anlaşmaları da daha yüksek rakamlara ulaşmıştır.

2-Buna karşın daha önceden anlaşma yapmış olan kurum ve kuruluş çalışanları çok daha düşük tutarlarda promosyon almıştır. Böyle olunca bankalara kamu çalışanları adına yatırılan miktar arttığı halde çalışanlarımıza düşük promosyon ödemeleri yapılmaktadır.

3-Bu durumda önceden anlaşma yapan bankalar avantajlı, çalışanlarımız ise mağdur olmaktadır. Bu mağduriyetin giderilmesi amacıyla kamu çalışanları adına bankalarla geçtiğimiz yıllarda yapılan promosyon anlaşmalarının güncellenmesi gerekmektedir

4-Yaşanan gelişmeler karşısında, bankaların promosyon ödemelerini piyasa gerçekleri çerçevesinde yeniden belirlemesi zaruri hale gelmiştir.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (4)
YARDIMCI HİZMETLİ 5 ay önce
güldürme bizi önder bey çık komiksiniz 2005 den beri yhs işini çözmediniz boş işlrle uğraşıyorsunuz sizin yerinize sendika başaknlığını gerçekten yapacak birisi gelsin.siz gidin torunlara bakın.
Memur 5 ay önce
İcraata geçin konusmaktan başka iş yapmiyorsunuz
Yhs 4 ay önce
Sende fos çıktın başkan onlardan bir farkın yok yhs için yapacakların bu muydu 600 ekgösterge okadar sende sattın bizi seçimler de görüşürüz bay
Memur 4 ay önce
Artık memurların yakasından düşün artık zamlar düşük promosyonlar düşük bırakın istediğimiz bankadan maaşımızı alalım emekliler gibi.kamu bankalarına bizi mecbur etmeyin.