Memurun alım gücü 38 lira ile onarılamaz! Kamu görevlileri ek zam bekliyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplantıda yaptığı konuşmada “Biz ek zam konusunda ısrarcıyız ve ısrarımızı sürdüreceğiz. Kamu görevlileri ek zam bekliyor, biz bunun için tüm gücümüzü sahaya yansıtacağız” dedi.

KAMU 30.12.2021, 21:19 Recep AYDIN
Memurun alım gücü 38 lira ile  onarılamaz! Kamu görevlileri ek zam bekliyor

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısına Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Yönetim Kurulu, bağlı sendikaların genel başkanları ile genel başkan yardımcıları katıldı. Toplantının gündeminde kamu görevlilerine yönelik vergi muafiyeti ve ek zam protokolü vardı.

“Ek Zam Konusunda Israrcıyız”
Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, vergi muafiyeti konusunda yıllardır sürdürdükleri çabanın karşılık bulmasının önemli olduğunu belirtti, ancak son üç ayda ekonomide yaşanan dalgalanmayı hatırlattı, kamu çalışanları için vergi muafiyetinin yeterli olmadığını kaydetti. Yalçın, “Biz ek zam konusunda ısrarcıyız ve ısrarımızı sürdüreceğiz. Kamu görevlilerinin alım gücü düşüklüğü  38 lira ilave iyileşme ile  onarılamaz. Kamu görevlileri ek zam bekliyor, biz bunun için tüm gücümüzü sahaya yansıtacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a vergi muafiyetinin kamu görevlilerine getirisini net ifadelerle anlattığını belirten Yalçın, evli ve iki çocuklu bir memura 38 lira kazanç sağlayan düzenlemenin yeterli olmadığını ifade etti. Yalçın, konuşmasını kamu çalışanlarının beklentisinin ek zam olduğunu yineleyerek bitirdi.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (3)
tamsahaneco 4 hafta önce
teşekkür ederek mi sahaya yatsıtacaksınız
Yhs 4 hafta önce
Yhs yüzde yüz zam verseniz yine oy vermem hepiniz gideceksiniz
açgözününeco 3 hafta önce
sahaya ineceğizde inmesine yanlış anlaşılmasın şimdi yani hak hukuk derken güme gitmeyelim Ali başkanım yinede sen bilirsin yani benden söylemesi (bir kurul üyesi)
0
hafif kar yağışlı