Memurun yüzde 13,52'lik zammı, 15 Ocak sonrasına kalacak

15 Ocak'ta memurlar yüzde 16,48 oranına göre zam alacak. Yüzde 13,52'lik zam kanun teklifi yasalaştıktan sonra hesaplara yatacaktır.

KAMU 05.01.2023, 19:27 Editör
Memurun yüzde 13,52'lik zammı, 15 Ocak sonrasına kalacak

Aylık kaysayı, taban aylık katsayısı ve yan ödeme katsayılarını yüzde 16,48 oranında artırılmasını öngören Hazine ve Maliye Bakanlığı Genelgesi 5 Ocak 2023 tarihi itibariyle yayımlandı.

15 Ocak maaşları yüzde 16,48 oranına göre yapılacaktır.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yüzde 30 oranından geriye kalan yüzde 13,52 oranındaki zam oranı için TBMM'ye kanun teklifi verilmiştir. Bu kanun teklifinin TBMM komisyonundaki ilk görüşmesi 9 Ocak 2023 tarihinde yapılacaktır. Komisyondaki görüşmelerin tamamlanması sonrasında teklif, TBMM Genel Kuruluna gelecektir. TBMM Genel Kurulunda kabul edilen teklif Cumhurbaşkanınca onaylanacak ve Resmi Gazetede yayımlanacaktır.

Bu sürecin tamamlanmasının 15 Ocak'a yetişemeyebileceğini öngörüyoruz. Bu çerçevede 15 Ocak'ta hesaplara sadece yüzde 16,48 zamlı maaşlar yatacaktır.

Daha sonra ise 1 Ocak'tan geçerli olmak üzere yüzde 13,52'lik fark bordrosu ise kalan zamlı maaşlar ödenecektir.
gazetememur

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Taşerona bol kepçe, Memura 3,5 havaları. 3 hafta önce
Taşerondan geçenlere maaş haricinde verilenler (Tediye, İkramiye, İlave Ek Ödeme, Bayramlık, Yemek Ücreti, ... vs.) memurlara da verilmelidir. Paspas atanın yıllık geliri, imza atan sorumluluk sahibi KPSS ile atanan memurun yıllık gelirini sollamıştır. Hak ettiğinden mi, HAYIR. Torpilizm, Nepotizm, ... vs. Gelirde hiyerarşi/denge, iş barışı diye birşey de kalmamıştır. Memur; seçimi bekliyor.
Yhs 3 hafta önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız özellikle MHP