Milletvekilinden, Yardımcı Hizmetler Sınıfı için yazılı açıklama

"CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Yardımcı Hizmetler sınıfında çalışanların sorunları ile ilgili açıklama yaparak “Bugüne kadar mağduriyetleri hiçbir şekilde çözülmeyen binlerce Yardımcı Hizmetler çalışanının sorunlarını AKP görmezden gelmiştir” dedi."

KAMU 03.12.2022, 12:57 03.12.2022, 23:09 Editör
Milletvekilinden, Yardımcı Hizmetler Sınıfı için yazılı açıklama

Milletvekili yaptığı yazılı açıklamada “Bu ülkede binlerce Yardımcı Hizmetler sınıfında çalışan vatandaşımız var. Bu çalışanların birçoğu hem teknik hem de mesleki eğitimini tamamlamış, birçoğu da lisans ve yüksek lisans mezunudur.

KAMUBİZ.COM İnstagram KANALI İÇİN TIKLAYINIZ 

Ancak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36. Maddesi sebebiyle mavi yakalı olarak temizlik, taşıma gibi işlerde çalışıyorlar.

Canla başla görev yapan, emeklerinin ve eğitimlerinin karşılığını alabilmeleri için Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki personele hak ettiği değer verilmeli 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 36’ncı maddesinde yer alan 'Yardımcı Hizmetler Sınıfı' kaldırılmalıdır.

Yeniden bir prosedüre tabi tutulmadan Devlet memuru sayılmalı, özlük ve mali hakları yeniden düzenlenerek iyileştirilmeli ve  bu sınıfın tamamen ortadan kaldırılması gerekmektedir. 

Sayıları 110 bini bulan bu vatandaşlarımız görmezden gelinmemelidir.
memohaber

WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (23)
Hiz 2 ay önce
Seçim beyannamesinde YHS kaldırılacak sözünü veren MHP den ses seda yok teşekkürler CHP
Sözlerunutuldu 2 ay önce
Verilen söz namustur, ellerinde şuan o güç varken 5 senedir bizi yok gördüler. Aynı şekilde bizde yok görücez
2351 2 ay önce
Haydi oylar CUMHURİYET HALK PARTİSİ' ne Hakkımızı arayan ,sesimizi duyan başka kimse yok.
Yhs 2 ay önce
Yhs karşı hükümetin bir alerjisi var oyumuz bay Kemale
SAYIN VEKİLİM SİZİ O SAF TEMİZ YÜREĞİNİZDEN ÖPÜYORUZ. 2 ay önce
ALLAH RAZI OLSUN BİZ YHS BU ÜLKENİN VATANDAŞI DEĞİLİZ.OLSUN BAKALIM ALLAH BÜYÜK GÖRMEDİLER DUYMADILAR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 10 YILDIR MAĞDUR EDİLEN 2351 VHKİDEN BİRİ.
Bir memur?? 2 ay önce
Bizlerde bizi görenleri ,duyanları görüyoruz ve duyuyoruz .Sandıkta kimi göreceğimiz ve duyacağımız biliyoruz. Az kaldı ....
Yhs 2 ay önce
110 bin yhs personeli var bu 110 bin yhs personeli eşini çocuğunu dostunu ilave edersek seçim zamanında etkileyebileceği insan sayısı 1 milyon oyun üzerinde oy diyebiliriz. Yhs nin hakkını kim savunursa oyunu ona versin bu kadar basit olay; konu kapanmıştır benim için seçime kadar zaman var... Bu arada kamu biz ailesine canı gönülden teşekkür ederim konuyu sürekli güncel tutup ekranlarında paylaştıkları için
Karabük 2 ay önce
Yhs kadro bekliyor bizi keriz sınıfına koyan hükümete 110 yhs hesap soracak AKP ve MHP ye kesinlikle oy yok oylar bay Kemale
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın