Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda 6 Maddelik Değişiklik 6 Şubat 2021

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar (Karar Sayısı: 3507). Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapıldı. Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına dair esasların yürürlüğe konulması hakkında karar 6 Şubat 2021 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişikliklerin tam metni haberimizde.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda 6 Maddelik Değişiklik 6 Şubat 2021

6 Şubat 2021 tarihli resmi gazetede sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına dair esaslar yayımlandı. Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yapılan 6 maddelik değişiklik şu şekildedir:

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAiR ESASLAR

MADDE I- 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 3. maddesinin beşinci fıkrasına “çalıştırılacak öğretmenler” ibaresinde sonra gelmek üzere “ve Adalet Bakanı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görev yapan  sözleşmeli öğretmenler” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Ayni Esasların 9 uncu maddesinin birinci fikrîsinin sonuna aşağıdaki cümleler eklenmiştir.
“Sözleşmeli döneminden kullanılamayan izinler, sözleşmenin devamı halinde müteakip sözleşme döneminde kullanılabilir. Cari sözleşme dönemi ile bir önceki sözleşme dönemi hariç, önceki sözleşme dönemlerine ait kullanılamayan izin hakları düşer.”

MADDE 3- Ayni Esasların ek 5 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğünün boş bulunan bulunan vizeli mevcut sözleşmeli personel pozisyonlarından;” ibaresi “24/5/1953 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununu 3. maddesinin (F)bendinde sayılın sosyal hizmet kuru1uşlarında çalıştırılacak” şeklinde değiştirilmiş ve ve ayni fıkraya “avukat,” ibaresinden sonra gelmek üzere “büro personeli, destek personeli,” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 4- Ayni Esaslara geçici 21 inci maddesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki geçici 22 nci madde eklenmiştir.
“GEÇİÇİ MADDE 22- Sözleşmeli personelin, bu Esasların 9 uncu maddesinin birinci fikrîsi gereğince hak kazandığı 2020 yılına ait yıllık izin hakkının kullanılamayan kısmi 2021 yılına devredilmiştir.”

MADDE 5- Ayni Esasların eki “ 5 SAYILI CETVEL BİR YILDAN AZ SüRELİ HiZMETLERE İLİŞKİN CETVEL”in 3. satırının “ADET” sütununda yer alan “8.340 adam/ay” ibaresi “8.940 adam/ay” şeklinde, ve 4. satırın “ADET” sununda yer alan “2.760 adam/ay” ibaresi “3.360 adam/ay” şeklinde değiştirilmiştir

MADDE 6- Aynı Esasların eki “ 5 SAYILI CETVEL BiR YILDAN AZ SÜRELİ HİZZMETLERE İLİŞKİN CETVEL”in 4. satırına “ADET” ve “TAVAN ÜCRET” sütunlarının altına gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir.
“*Temsil başı ve eser başı yürütülecek sanatsal faaliyetler kapsamında; sözleşme yapılan yabancı şef ve solistler ile uluslararası kariyeri, bilinirliği ve ismi olan yerli şef ve solistlerin, sözleşme süresince bir defaya mahsus olmak kaydıyla, geliş ve gidiş yo1 masrafı ile toplam 15 günü geçmemek üzere konaklama giderleri kurumlarınca karşılanabilir.”

MADDE 7- Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 8- Bu Esasları Cumhurbaşkanı yürütür.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Birezdaha seçilsinler 9 ay önce

Arkadaşlar bunlar size yemin ediyorum bir dönem daha seçilsin değil kadroyu sözleşmeli bile bir yıldan iki yıldan fazla uzatmayacaklar göreceksiniz

Misafir Avatar
Aynen 4b degil herkesi vekaleten çalıştıracaklar 9 ay önce @Birezdaha seçilsinler

GÖRECEKSİNİZ bu millet belasını kendileri istedi

Beğenmedim! (0)
Avatar
SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR SINAVLA VHK OL 9 ay önce

Hadis kaynak kitaplarından Buhari”de geçen bir hadis-i şerifte de: İnsanları idare etmeyi üzerine alan bir kimse, kendini ve ailesini düşündüğü gibi yönettiği kimseleri düşünmedikçe kıyamet gününde cennetin kokusunu bile alamaz.” buyurulmaktadır. (Buharî, Ahkâm 8) SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR SINAV KAZANAN 2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR ATANMADI ALLAH SORSUN.

Avatar
belediyelerdeki sözleşmelilerde dahil mi 9 ay önce

bu belediyelerdeki sözleşmeli personelde dahil demi buna 5393??????????