Türkiye ikincisi il müdürü görevden alındı yerine atama yapıldı

Türkiye ikincisi il müdürü görevden alındı yerine atama yapıldı
Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir gün sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından görevinden alındı. Yerine Fatih Acar atandı.

İŞKUR Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş görevden alındı. Uzun yıllar Eskişehir'de görev yapan Yoldaş'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir gün sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından görevden alınması dikkat çekti.

TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş’ın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bir gün sonra görevden alınması şaşkınlık yarattı.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

Geçtiğimiz yıl Samsun’dan sonra kurum olarak Türkiye ikincisi durumunda olan Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü’nün görevden alınması Eskişehir’de bir çok kesimin tepkisine neden oldu.

Görevden alınmasının bir sebebinin olmadığını ifade eden Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş, şunları kaydetti:

“29 Mayıs tarihinde görevden alındım. Görevden alınmamın bir sebebi yok. Sadece istedikleri bir arkadaşı yerime atamak. Yerime atanacak kişinin de İYİ Parti kurucularından Ersönmez Yarbay'ın oğlu İş Müfettişi Cihangir Yarbay olduğunu öğrendim.

İçim buruk değil, demek ki yaşanacakmış. Görevden alınmamın kesinlikle performans ile ilgili değil. Hiçbir problemimiz yoktu, Eskişehir geçen sene 2022'de Samsun'dan sonra Türkiye ikincisi oldu. Performans ve idare açısından hiçbir problem yok.

Böyle aniden oldu ve kötü bir zamanda çıktı bu karar, beklemiyorduk. İdareyle, performansla alakalı bir şey kesinlikle değil. Ankara’dakilerin ve bakanımızın takdiri dendi.

Çalışma Bakanlığı'ndan gelen yazı üzerine görevden alındığımı öğrendim, nedeni de belirtilmedi. Bana ayrıl dediler, ben de hemen ayrıldım. Hiç sormadım nedenini, görünen hiçbir neden yok”

“DUYAN DA CHP İKTİDARA GELDİ SANIR”

    WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürü Hasan Yoldaş’ın görevden alınmasına Eğitim-Birsen Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Akar paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“İş Kur Müdürü Hasan Yoldaş Çalışma Bakanlığı tarafından bugün itibariyle görevden alınmış. Duyan da CHP iktidara geldi Ak Parti'nin atadığı bürokratları görevden alıyor sanır. Seçim öncesi Ak Parti iktidardan gidecek ve onların atadığı bürokratlar yerine listelerimiz hazır diyorlardı.

Ak Parti gitmedi ama bir liste varmış demek ki. Kimin listesi bilmem! Bu görevden alma ile ilgili ayrıca Eskişehir siyasetine de herhangi bir bilgi verilmemiş. Eskişehir'de bürokrasinin çeşitli kademelerinde yıllarca hizmet etmiş bir kişiyi seçimin hemen bir gün sonrası yangından mal kaçırır gibi görevden almak yerinde bir karar değildir.

Eminim dün seçim başka şekilde neticelenseydi ‘liste hazırlayanlar’ Hasan Yoldaş'ı bugün bu kadar hızlıca görevden almazlardı. Bu neyin telaşı anlamak zor doğrusu.”

Yeni müdür göreve başladı

Eskişehir’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İŞKUR İl Müdürlüğü’nde hareketli günler yaşanıyor. Görevden alınan il müdürü Hasan Yoldaş’ın yerine atanan isim belli oldu. Yoldaş’ın yerine Fatih Acar atandı. Acar görevine bugün başladı. 

Fatih Acar kimdir? 
1983 yılında Denizli’de doğan Fatih Acar, ilk orta ve lise eğitimi de Denizli’de tamamladı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü 2008 yılında bitiren Acar, 2009 yılı itibariyle Denizli SGK İl Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başladı.

2013 yılında Denizli Büro Memur-Sen Şube Yönetim Kurulu üyesi olarak sendika hayatına başlayan Fatih Acar, 2016 yılı itibariyle Denizli Sosyal Güvenlik Kurumu’nda şef kadrosuna atandı.

2016 yılında yapılan Şube Olağan Genel Kurulu ile Denizli Büro Memur-Sen Şube Başkanı seçilen Acar, 5 yıl Denizli Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 13 Kasım 2021’de gerçekleştirilen Büro Memur-Sen Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan Yardımcılığına/ Teşkilat Başkanı seçildi. 

Fatih Acar evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sözcü/ eskisehirekspres

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
8 Yorum