Yeni Akit yazarı: Maaş zamları, mutfak zammına yenik düştü

Yeni Akit yazarı Akif Bedir maaş zamlarının mutfak zammına yenik düştüğünü belirterek "Vatandaşın alım gücünü güçlendirmek ve mutfağın alevini söndürmek mutlak şart" dedi.

KAMU 13.04.2022, 13:02 Editör
Yeni Akit yazarı: Maaş zamları, mutfak zammına yenik düştü

Yeni Akit yazarı Akif Bedir bugünkü köşe yazısında gıda fiyatlarındaki artışa değinerek hükümete tepki gösterdi. Bedir aaş zamlarının mutfak zammına yenik düştüğünü belirterek "Vatandaşın alım gücünü güçlendirmek ve mutfağın alevini söndürmek mutlak şart" dedi.

Türkiye’de son dönemde halkın gündeminin hayat pahalılığı olduğunu yazan Bedir, "Pek çok soruna bağlı olarak artmaya devam eden gıda fiyatları hem ekonomik göstergeler hem de toplum sağlığı açısından ciddi bir toplumsal güvenlik sorunu haline geldi" diye yazdı.

"MAAŞ ZAMLARI MUTFAK ZAMMINA YENİK DÜŞTÜ"
Yaşanan derin kriz, fiyatlardaki aşırı artışlar sebebiyle bugün insanlar temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiğini belirten Yeni Akit yazarı, şöyle devam etti:

"Markete pazara gidemeyen, mutfaktaki tenceresini kaynatamayan anne isyan ediyor.
Mutfakları yakan bu duruma çarenin geciktirilmesi gelir seviyesi düşük grubu çaresiz bırakıyor.
Vatandaşın alım gücünü güçlendirmek ve mutfağın alevini söndürmek mutlak şart. Çünkü toplum mutfağındaki yangının söndürülmesini çaresizce ve sabırla beklemekte. Maaş zamları, mutfak zammına yenik düştü."

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
17
açık