Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan kimdir? Biyografisi haberimizde Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan kimdir? Biyografisi haberimizde

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda memur maaşlarının asgari ücretin 2,5 katı olacağı yönündeki vaadine ilişkin "Bunu nasıl karşılayacaksınız?" sorusuna yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu Karar TV canlı yayınında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

İktidara gelmeleri durumunda memur maaşlarının asgari ücretin 2,5 katı olacağı yönündeki açıklaması hatırlatılan Kılıçdaroğlu, “Seçimleri kazanıp bu vaatlerinizi uygulamaya başladığınızda bu paraları bütçeden vereceksiniz. Bütçede bu para yok. Bunu nasıl karşılayacaksınız?” şeklindeki soruyu yanıtladı.

Uzun yıllar Maliye Bakanlığı’nda çalıştığını anımsatan Kılıçdaroğlu, “27,5 yılımı bütçe nasıl yapılır? Para nasıl toplanır, tasarruf nasıl yapılır? Bunlara ayırdım.” diyen Kılıçdaroğlu, şimdi devlette müthiş bir savurganlık olduğunu dile getirdi.

sözcü