Anavatan Partisi Zonguldak Milletvekili adayı Gündoğan Mazaklı, Gazi Ortaöğretim Okulu'nda okuyan yeğeni için okul müdürünü iki gazeteci ile ziyaret ettiğini, gazetecileri okul müdürünün odadan çıkarttığını ve okul müdürünün kendisine , "yeğeninin cinsel taciz ettiği yönünde iddia ettiğini söyledi.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde konuyla ilgili açıklamada bulunan Anavatan Partisi Zonguldak milletvekili adayı Gündoğan Mazaklı, "Gazi Ortaokulu'nda okuyan yeğenine cinsel taciz iddiası" ile ilgili okul müdürü okul ve okul öğretmenlerinden şikayetçi olacağını söyledi.

Eğitim Bir-Sen milli eğitimde yetkili oldu! 17 ilçede birinci Eğitim Bir-Sen milli eğitimde yetkili oldu! 17 ilçede birinci

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ
 

Gündoğan Mazaklı okul müdürünün kendisine yeğeninin cinsel tacize uğradığını söylediğini belirterek;

"Birincisi okul müdürü ve okul öğretmenlerinden davacı olacağım taciz varsa,  engellemediğinden, ikincisi  taciz yoksa iftira attığından ve üçüncüde de yeğenimin öğretmen tarafından dövülmesinden dolayı şikayetçi olacağım" ifadesini kullandı.

Gazi Ortaokulu Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Pusula Gazetesinin internet sitesinde 04/05/2023 tarihinde yayınlanan, “Milletvekili adayı:Okulda cinsel istismar yaşandı,şikayetçiyim.” başlıklı haberinde; bir partinin milletvekili adayı olan Gündoğan MAZAKLI ‘ nın beyan ettiği iddialar asılsızdır. Okulumuzda cinsel istismar ve dayak olayı olmamıştır. İddiaların sahibi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.  Gazi Ortaokulu Müdürlüğü"

yeniadimgazetesi