Emlak Yönetimi Mezunları Milli Emlak'a 1000 Atama İstiyor.

Emlak Yönetimi Mezunları Milli Emlak'a 1000 Atama İstiyor.
Sayın Yetkililer, Bizler her yıl binlerce mezun veren emlak yönetimi mezunlarıyız. Devletimizin nitelikli meslek elemanı yetiştirmek adına kurduğu 3301 nitelik kodlu emlak ve emlak yönetimi mezunları olarak ciddi bir atama sorunu ile karşı karşıyayız.

İstihdam alanımız sadece Milli Emlak Genel Müdürlügü ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlügü. Bunların dışında hiçbir kamu kurumu bizleri istihdam etmemektedir. 45.000'i aşkın mezun bu iki kurumun yaptığı az sayıda personel alımlarına yerleşmek için mücadele etmektedir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 3301 nitelik kodlu emlak yönetiminden sadece 1 kişilik alıma çıkmıştır. Bu durum bizleri çok üzmüştür. Kamuya atanabilmek için okuduk. Milli emlak'a 1000 Atama bekliyoruz

Son 5 yıldır emlak yönetiminden kadrolu personel alımı yapmayan, iki yılda ise emlak yönetimi programından sadece 1 kisilik sözleşmeli büro personeli ataması yapan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne artık sadece tapu mezunları alacaklarını söylediler. Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğüne yapılan alımda yeterli seviyede bizlere kadro verilmediği ve kurumun da taşrada personel ihtiyacı olduğu görülmüştür. Milli Emlak Genel Müdürlüğünün taşra da komisyon kurabilmesi için en az 3 kişi olması gerekiyor. Maalesef bu sayı ekseriyetle taşrada sağlanamamaktadır.Oysa ki emlak yönetimi bölümünden atanan arkadaşlarımızdan il müdürleri memnuniyetlerini dile getiriyorlar ve 3301 nitelik kodlu emlak ve emlak yönetimi mezunlarının tercih edilmesini talep ediyoruz. Bizler bu kurumlara atanabilmek için okuduk. Meslek elemanı olarak yetiştirildik ve atanan arkadaşların başarıları bölümün ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.Lütfen sesimize ses olun.

Emlak Yönetimi mezunları Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Milli Emlak Genel Müdürlüğünün öz evlatlarıdır. Onbinlerce mezun genç atama bekliyor.

Emlak ve emlak yönetimi mezunları

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.