'Hastanenin şoförü müdür yardımcısı olarak atandı' iddiası

Müdür Yardımcılığına atanan şoför görevde yükselme sınavını kazanmış. Samsun’da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde şoför kadrosunda bulunan H.V. adlı personelin, atamayla aynı hastaneye müdür yardımcısı yapılmasının ardından Samsun İl Sağlık Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Müdürlük açıklamasında, H.V'nin görevde yükselme sınavını kazandığını söyledi.

SAĞLIK 21.07.2021, 14:37 Editör
'Hastanenin şoförü müdür yardımcısı olarak atandı' iddiası

Samsun’da ağız ve diş sağlığı hastanesinde şoför kadrosunda bulunan H.V. adlı personelin yapılan atamayla aynı hastaneye müdür yardımcısı olduğunun ortaya çıkmasının ardından Samsun İl Sağlık Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Açıklamada, 11 yıl önce KPSS ile Trabzon Sağlık Müdürlüğü kadrosuna şoför olarak atanan H.V’nin geçen yıl görevde yükselme sınavına girdiği ve “Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği” unvanı aldığı, ardından müdür yardımcılığı kadrosuna atamasının yapıldığı ancak atama listesindeki unvanının güncellenmediği kaydedildi.

Açıklamada, H.V.’nin hastanede şoför olarak çalışmadığı ve mutemet olarak görev yaptığı ileri sürülerek H.V.’nin kamu yönetimi bölümü mezunu olduğu ve halen inşaat mühendisliği bölümünde okuduğu bilgilerine yer verildi. Açıklamada H.V’nin başarılı ve iyi derece İngilizce bildiği belirtilerek “Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı atama usul esaslarını belirten 663 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 32. maddesindeki vasıfları taşıyan başarılı bir çalışanımızdır. Ayrıca 2020 yılı Ekim ayında Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu ‘Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında da Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği’ unvanı almaya da hak kazanmıştır. Yasal olarak gerekli şartları taşıyan bu personelimizin ataması müdürlüğümüzün teklifi, bakanlığımızın onayı ile yapılmıştır. Zaten kanuni şartları taşımayan bir personelin atamasının yapılması yürürlükteki mevzuatlar gereği mümkün değildir” denildi.

H.V’nin Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği unvanına 30 Haziran 2021 tarihinde yerleştirildiği, en son 663 sayılı KHK’nin 42. maddesine göre sözleşmeli müdür yardımcısı olarak 15 Temmuz 2021 tarihinde göreve başladığı belirtildi. 
cumhuriyet

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
NE GÜZEL ADAMIN ANINDA ELİNDEN TUTMUŞLAR ANINDA 1 yıl önce
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI EN ACİL VE ELZEM ÇÖZÜMLERDEN ÖNEM ARZ EDEN MESELE YHS MESELESİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANAN ANCAK SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN OLDUĞU BİR BAŞKA ÜLKE VARMI.DEMOKRASİ VE ADALET TİMSALİYİZ.BELEŞ SÖZLEŞMEYLE ATANAN SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLER BİZLERE KAN KUSTURUP ÇALIŞMA VE YAŞAM AZMİMİZİ BİTİRDİLER DERHAL BELEŞ MÜDÜR ATANMASINA DUR DENİLMEZSE İNSANLAR ÖFKE VE KİN KUSMAYA BAŞLAYACAK.TOPLUM GERİLİYOR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ ZATEN 8 YILDIR MAĞDUR ALLAH SORSUN
YHS 1 yıl önce
ATANAMAZMI YANİ NEYE BUYUTUYORSUNUZ.
19
hafif yağmur