Sağlık alanında yetkili sendika kim oldu? Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen Başkanları üye sayılarını açıkladı

2022 yılında sağlık kolunda yetkili sendika hangisi oldu? Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci 2022 yılı için üye sayılarını açıkladı.

SAĞLIK 28.05.2022, 15:49 Editör
Sağlık alanında yetkili sendika kim oldu? Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen Başkanları üye sayılarını açıkladı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un açıklaması:

Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereği her yıl Mayıs ayında yapılan üye sayımlarına göre, Sağlık-Sen 2022 yılı için de genel yetkili sendika oldu. Sağlık-Sen, böylece 14 yıldır kesintisiz sürdürdüğü yetkili sendika olma başarısını toplamda 265 bin 337 üye ile taçlandırdı. 

Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurum-kuruşlar ve üniversite hastanelerindeki yapılan sayımlara göre genel yetkili sendika olmaya hak kazanan Sağlık-Sen, 245 bin 850 olan üye sayısını bu yıl 265 bin 337'ye çıkardı. 

Genel Başkan Durmuş: Yetkimizi Perçinledik

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, emek, hak ve adalet mücadelesinin öncüsü Sağlık-Sen’in haklı davasından taviz vermediğini kaydetti. Durmuş, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın emek ve alın teri mücadelesini kararlıkla sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. 14 yıldır olduğu gibi bu yıl da yetkimizi perçinledik. Sağlık-Sen teşkilatının gayretli çalışmaları sonucunda üye sayımızı 265 bin 337’ye çıkardık. Bize güvenen tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine, fedakar teşkilat mensuplarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi. 

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin açıklaması:

Türk Sağlık-Sen geçen sene olduğu gibi bu senede hizmet kolunda en fazla üyesini arttıran sendika oldu. 2022 yılında %20,6 büyüyerek üye sayımızı 101 Bin 714’ten 122 Bin 662’ye yükselttik.

 20 Bin 948 üye artışı ile tamamladığımız yetki döneminde sendikal mücadelemize omuz veren tüm teşkilat mensuplarımıza ve tercihlerini sendikamızdan yana kullanarak bize güç veren tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. 

Hiçbir zorluktan yılmayan, fedakarlıkta bulunan ve gerçek sendikacılığın adresinde bir araya gelerek 30. yılımızda sendikamızın adını tarihe bir kez daha yazanlara selam olsun. 

Her zerresinde alın teri ve şanlı bir mücadelenin olduğu, doğrudan ve haklıdan yana tavrın alındığı, hak ve hukuk mücadelesinin yapıldığı sendikal hareketimiz için gecesini gündüzüne katan tüm teşkilat mensuplarımız var olsun. 

Haklı bir davanın peşinde verilen şanlı bir mücadele ile sarsılmaz bir birliktelik içerisinde inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.

Biz gücümüzü inandığımız değerlerden, verdiğimiz mücadeleden, büyük teşkilatımızdan ve bize gönül bağı ile bağlanmış üyelerimizden alıyoruz. 

Bu güçle inanıyoruz ki yetkiye de kavuşacağız.

Var olsun teşkilat 

Daim olsun birliğimiz 

Yaşasın Haklı Mücadelemiz

Önder KAHVECİ/Genel Başkan

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Yhs 4 hafta önce
Yhs bütün memurlar ağlıyorlar bu sendikalara üye oluyorlar ben anlamadım yalandanmı ağlıyorlar hemşireler öğretmenler hayırdır
24
az bulutlu