Yardımcı sağlık personelinin özlük hakları ve 3600 ek gösterge Meclis'te

Adana Milletvekili Mehmet Metanet Çulhaoğlu TBMM 'de yaptığı konuşmasında yardımcı sağlık personelinin özlük haklarına değinerek 3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Yardımcı sağlık personelinin özlük hakları ve 3600 ek gösterge Meclis'te

MEHMET METANET ÇULHAOĞLU (Adana) –Değerli arkadaşlarım, bir hekim olarak bugün sizlere hayatınızın her döneminde bire bir karşılaştığınız ve hayatlarınızı emanet ettiğiniz hekimlerin en büyük yardımcıları olan, daha ortaöğretim çağlarında, 16-17 yaşlarında sağlık kuruluşlarında mesleğini yapmaya başlayan yardımcı sağlık personellerinin sorunları hakkında bilgi aktarmak istiyorum: Ülkemizde sağlık konusu “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.” ifadesiyle Anayasa’mızda yer almıştır. Yardımcı sağlık personeli kardeşlerimiz hafta sonu, gece gündüz, bayram tatili demeden görev yapan nöbet tutanlardır yani kim bunlar? Sağlık memurundan, ebesine, hemşirelerinden, teknisyenlerine, teknikerlerden, perfüzyoniste, konuşma terapistinden, paramediğine, diş teknisyeni ve teknikerine kadar yardımcı sağlık personellerinden bahsediyorum. Bu kardeşlerimiz sağlık kuruluşlarında her an yanı başımızda görev yapmalarının yanında çalışanların sağlık eğitimlerinde görev almaktalar; çalışma alanında genel hijyen şartlarını denetlemekteler, iş sağlığı ve güvenliği alanında planlama yapmaktalar, iş sağlığı ve güvenliğini değerlendirmek, takip etmek ve gerekli yönlendirmesini sağlamaktadırlar.

Nerede kaldı hemşirelerimizin 3600 ek göstergesi?

Ayrıca veri toplamak, gerekli kayıtları tutmak gibi görevleri de vardır. Sadece pandemi dönemindeki başarıları bir gösterge değildir. Bu meslek mensupları her zaman olağanüstü gayretleriyle her türlü övgüye layık olduklarını hep bize göstermişlerdir. İşte, bunların uygulanmasında ve tatbik edilmesinde biz hekimlerin en büyük yardımcıları olan bu meslek gruplarına mensup arkadaşlarımız ne yazık ki tam olarak haklarını alamamakta ve bir sürü sorun içerisinde görev yapma durumunda bırakılmaktadırlar. Bu böyle olmamalıdır değerli arkadaşlarım, insanların hayatlarını emanet ettiği bu meslek mensupları mesai saatlerinde işlerinden başka bir şey düşünmemeli ve tüm dikkatlerini işlerine vermelidirler. Yanlış sağlık politikaları ile iş yerlerindeki yemeklerinin kalitesizliği ve yetersizliği ile fazla çalıştırılmakla, ücretlerinin azlığıyla uğraştırılmamalıdır. Bu kardeşlerimiz için söz verdiklerinizi yerine getirmeniz bile yeterlidir. Nerede kaldı hemşirelerimizin 3600 ek göstergesi? Söz verileli epeyce zaman geçti, beklenti içerisine soktuğunuz bu kardeşlerimizin hak ettiklerini verme zamanı daha gelmedi mi?

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tolga 2 ay önce

3600 ek gösterge,polis, öğretmen, hemşire, 3 yıldır verilecek, sözü havada kaldı.

Avatar
SEÇİM BİLDİRGENİZİN 11.SAYFASI YHS KALKACAKTI UNUT 2 ay önce

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI EN ACİL VE ELZEM ÇÖZÜMLERDEN ÖNEM ARZ EDEN MESELE YHS MESELESİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANAN ANCAK SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN OLDUĞU BİR BAŞKA ÜLKE VARMI.DEMOKRASİ VE ADALET TİMSALİYİZ.BELEŞ SÖZLEŞMEYLE ATANAN SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLER BİZLERE KAN KUSTURUP ÇALIŞMA VE YAŞAM AZMİMİZİ BİTİRDİLER DERHAL BELEŞ MÜDÜR ATANMASINA DUR DENİLMEZSE İNSANLAR ÖFKE VE KİN KUSMAYA BAŞLAYACAK.TOPLUM GERİLİYOR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ ZATEN 8 YILDIR MAĞDUR ALLAH SORSUN BİZİ UNUTANLARI BİZDE UNTACAĞIZ ALLAH İZİN VERİRSE.

Avatar
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETL 2 ay önce

ARTIK SİZEDE OY MOY YOK SEÇİM BİLDİRGENİZİN 11.SAYFASINI HATIRLARSANIZ YHS KALKACAKTI NE OLDU.SEÇİM BİTTİ UNUTTUNUZ.SINAV KAZANAN 2351 VHKİ ATANMADI SÖZLEŞMEYLE BELEŞ MÜDÜR ATANIYOR.SİZ KALKMIŞ SÖZLEŞMELİ PERSONEL SAĞLIK PERSONELİ YARDIMCI HİZMETLER GAYRİ MÜSLİMMİ BİRDE CİZYE ALIN BAŞ VERGİSİ AYIPTIR GÜNAHTIR.YARDIMCI HİZMETLERDE AİLE GEÇİNDİRİYOR ALLAH SORACAK.

Avatar
Size 3600, YHS (sifir) 2 ay önce

Memur olupta ek gostergesi olmayan Yhs lilere hep unutuldu. Lafta memur olup sizlerin 3600 istedigi ortamda Yhslerin ek gostergesi Sıfır( 0) dir. Ne yaptığı iş belli olmayan, memurmu iscimi ayrilamayan Yhs liler tahsiline gore Gih kadrosu verilmelidir. Soz verildiği halde 2005 den beri bekletiliyorlar

Misafir Avatar
YHS DIŞLAYANLARIDA RABBİM DIŞLASIN AYIRSIN.CENNETİ 2 ay önce @Size 3600, YHS (sifir)

EN ACİL VE ELZEM ÇÖZÜMLERDEN ÖNEM ARZ EDEN MESELE YHS MESELESİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANAN ANCAK SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN OLDUĞU BİR BAŞKA ÜLKE VARMI.DEMOKRASİ VE ADALET TİMSALİYİZ.BELEŞ SÖZLEŞMEYLE ATANAN SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLER BİZLERE KAN KUSTURUP ÇALIŞMA VE YAŞAM AZMİMİZİ BİTİRDİLER DERHAL BELEŞ MÜDÜR ATANMASINA DUR DENİLMEZSE İNSANLAR ÖFKE VE KİN KUSMAYA BAŞLAYACAK.TOPLUM GERİLİYOR.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ ZATEN 8 YILDIR MAĞDUR ALLAH SORSUN

Beğenmedim! (0)