Kurum dışı iş ve meslek danışmanları 3 yıldır atama bekliyor

Kurum dışı iş ve meslek danışmanları 3 yıldır hakkı olan atamayı bekliyor ve yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyor.

SINAVLAR 01.06.2021, 20:45 Editör
Kurum dışı iş ve meslek danışmanları 3 yıldır atama bekliyor

Sayın Yetkililerimiz,

Bizler 3 yıldır KURUM DIŞI atama kararı bekleyen iş ve meslek danışmanlarıyız. İş ve Meslek danışmanı alımı, Türkiye’de ilk defa 2011 yılında gerçekleştirildi. AB uyum yasaları çerçevesinde ilk 6 sınavda, sınavı kazanan tüm adaylar 2013 Nisan’ına kadar eksiksiz bir şekilde atandılar. Ancak 2013 Nisan sonrası ilk defa KPSS şartı (70) ve mülakatla   25 Haziran 2018’te 1141 İş ve Meslek Danışmanı ilanına çıktı.2016 KPSS Lisans Puanı esas alındı. Daha sonra ise 2 defa kurum içi personel ataması yapıldı. 

İçinde bulunduğumuz durumun farkındayız ve İŞKUR’ un bu yoğun sürecinde meslektaşlarımıza destek olmak için göreve hazırız.  Başlatılan istihdam seferberliğinde bizler de yerimizi alarak ülkemizin işsizlikle mücadelesine katkı sunmak istiyoruz. Pandeminin getirdiği zorluklar nedeni ile de barajın esnetilerek ilana çıkılmasını sizden talep ediyoruz. 

Sertifikalarımız hazır,  eğitimlerimiz tamam ve istihdamın korunmasında elimizden geleni yapmaya hazırız. İşsiz İş ve Meslek Danışmanı kalmasın. 

Siz değerli yetkililerimizden KURUM DIŞI İŞ VE MESLEK DANIŞMANI ATAMA MÜJDESİ bekliyoruz.  Siz bizlere daha önce umut oldunuz, yine olursunuz. Adaletinize güvendiğimizi belirterek önceliğin KURUM DIŞI İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARINA verilmesini  canıgönülden rica ediyoruz. 

SAYGILARIMIZLA. 

ATAMA BEKLEYEN KURUM DIŞI İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (8)
Ali 1 yıl önce
Yıllardır beklenen kurum dışı imd alımına EVET
Canan 1 yıl önce
BEKLEMEKTEN yorulduk
Aslı 1 yıl önce
Müjdeli haber gelsin artık
Hakan 1 yıl önce
Yetkililer sesimizi duysuuuuuuuuuuuuunnnnnn
Taner 1 yıl önce
Acaba ne zaman alım yapılması düşünülüyor daha ne kadar bekliycez
Hasan 1 yıl önce
3 yıl dile kolay 3 yıldır bekliyoruz bu nedir yaaa
Nursena 1 yıl önce
Artık sesimizi duyun lütfen
Erdem 1 yıl önce
2018 sınav sonuçları açıklanmadan apar topar 2016 puanlarıyla alıma çıkıldı ve hakkımızın yendiğini düşünüyoruz. Şöyleki tercihler yapıldıktan tam 5-6 ay sonra listeler sonuçlar açıklandı madem bu kadar acelesi yoktu neden 15-20 daha beklenip 2018 puanıyla alım gerçekleştirilmedi. Tekrar bir haksızlık olmaması adına 2022 sınavdan çok önce alımın olmasının gerektiğini düşünüyorum.
17
açık