Sağlık Çalışanlarının eşleri öncelikli aşılanacak

Kamu Sağlık-Sen olarak 5 Nisan 2021 tarihinde Sağlık Bakanlığına göndermiş olduğumuz yazı ile Covid-19 aşısı sisteme tanımlanmış olan 60 yaş üzeri vatandaşların eşleriyle birlikte randevu alarak aşılarını olabileceğinin Sağlık Bakanlığı’nca açıklanması üzerine, sağlık çalışanlarının eşlerinin de (yaş sınırı gözetilmeksizin) aşı olabilmesi talebimizi ilettik.

Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde en fazla risk üstlenen meslek grubu olduğu, dolayısıyla ailelerinin de risk altında olduğu hatırlatıldı ve konuyla ilgili gerekli düzenlemenin ivedilikle yapılması gerektiğini belirttik.

Diğer taleplerimiz gibi bu yerinde ve doğru talebimizi de Sağlık Bakanlığı yazışma ve görüşmelerimiz sonucu kabul ederek bugün yapmış olduğu açıklamayla;

13 Nisan 2021 tarihi itibariyle Sağlık Çalışanı eşlerinin aşılanacağını, aşı olabilmek için randevu alabileceklerini duyurmuştur. Tüm Sağlık Çalışanlarına Hayırlı olsun!

Hemşireler gününde bu müjdeyi hediye olarak vermenin gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Başta Hemşirelerimizin ve tüm sağlık Çalışanlarının eşlerinin aşılamada öncelikli tutulması konusundaki duyarlılığından dolayı ve talebimize olumlu karşılık verdiği için Sağlık Bakanımız Dr.Fahrettin Koca'ya ve tüm bürokratlarına teşekkür ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Ümit KARATAŞ Arşivi