AK Parti İktidarına yakınlığı ile bilinen Sağlık Sen'in Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, ekonomide yaşanan sorunlara değindi. Çalışanların alım gücünün her geçen gün düştüğünü dile getiren Doğan, "Zorunlu giderlerimiz, gelirlerimizden fazla arttı" dedi.

Açıklamasında, "Kayıplarımızı gidermek tercih değil zorunlu olmalıdır. Sabit gelirlilerimizi koruyacak, alım gücümüzü yükseltecek, kayıplarımızı giderecek zam zaman kaybedilmeden yapılmalıdır" ifadelerini kullanan Sağlık Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, enflasyona bağlı kayıpların giderilmesi gerektiğini söyledi. 

Memurlar bu sene kurban alabilecek mi? Memurlar bu sene kurban alabilecek mi?

 WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

TÜİK tarafından 2023 Nisan ayı enflasyon oranının yüzde 2,39 olarak açıklandığına dikkat çeken Doğan, "Bu oranla birlikte dört aylık enflasyon yüzde 15,21 ve enflasyon farkı yüzde 6,68 olarak gerçekleşti. Sabit gelirliler için yıllık enflasyonun düşüşe geçmesi kadar önemli olan bir diğer husus da aylık enflasyon ve sahada oluşan gerçek enflasyonun düşmesidir" dedi.

Çalışanların ezdirilmemesi yönünde çağrı da yapan Doğan, "Ceplerimize yansıyan enflasyon ile resmi enflasyon oranı arasında çelişki olmamalı, düşen alım gücü gözden kaçırılmamalıdır. Türkiyemizin ve devletimizin; gücünü, büyüklüğünü ve emeğe verdiği değeri bizler iyi biliyoruz. 
Enflasyon rakamlarını gündemimizden çıkaracak, piyasadaki enflasyon ile gerçek enflasyon karşılaştırmasına girmeyecek, çalışanlarımızı ezdiremeyecek düzenlemeler bekliyoruz" şeklinde konuştu. 

kayseriolay