Yardımcı hizmetler sınıfı ve memura ikramiye açıklaması

Yardımcı hizmetler sınıfı ve memura ikramiye açıklaması
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Bengü Türk TV’de yardımcı hizmetler sınıfı ve memurlara bayram ikramiyesi hakkında konuştu

YHS’lilerin kadro intibaklarının yapılması devlete ek bir külfette getirmeyecek.

Instagram sayfamızı takip etmek için tıklayınız

Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan 110 bin personelin yaptıkları işe ve eğitim durumlarına göre genel idari hizmetler sınıfına alınmasını istiyoruz. Yardımcı hizmetler  sınıfında çalışan personelimizin yaptığı hizmetler birçok kamu kurumunda dışarıdan hizmet satın alma yoluyla yürütülüyor. Bu arkadaşlarımız aslında genel idari hizmetler sınıfındaki birçok arkadaşımızla aynı işi yapıyor. Dolayısıyla kadro intibaklarının yapılması devlete ek bir külfette getirmeyecek.

   WhatsApp Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Önümüzdeki Kurban Bayramı’ndan başlamak kaydıyla kamu çalışanlarını da bayram ikramiyesi kapsamına alalım.

Öte yandan yıllardır söylüyoruz: 12 milyon çalışanına ve emeklisine bayram ikramiyesi verebilen bu ülkenin bütçesi görevi başındaki 3 milyon memura da verebilir. Bu ikramiye ile devletin bütçesi tahrip olmaz. Gelin bu ayrımcılığa son verelim! Önümüzdeki Kurban Bayramı’ndan başlamak kaydıyla kamu çalışanlarını da bayram ikramiyesi kapsamına alalım.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamubiz.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.